MojElektromobil

Malý plne elektrický crossover, Hyundai Kona Electric, práve dosiahol míľnik 100 tisíc predaných kusov po celom svete. Toto okrúhle číslo sa im podarilo prekročiť za menej ako 3 roky.Kona Electric bola predstavená v marci roku 2018.

Viac ako 100-tisíc

Informácia pochádza z 30. júna, kedy bol celkový počet predaných kusov až 103 719. Z toho viac ako 3/4 boli predané mimo miestneho trhu, teda Južnej Kórei.

Kona Electric je momentálne jeden z najúspešnejších elektromobilov celkovo, ak počítame čísla predajov. Za tieto čísla však nemôže len dobrá cena a špecifikácie modelu. Ale aj ďalšia fabrika v Európe.

Pre spoločnosť Hyundai by tento rok nemal byť problém navýšiť ročné predaje až na 60 000, keďže minulý rok zvládli vyrobiť až 50 000 kusov. Navyše, len nedávno oznámili, že s elektrickými modelmi sa im darí viac ako s klasickými fosílnymi verziami.

KONA EV Electric Hyundai
Zdroj : Hyundai

Celkový cieľ spoločnosti Hyundai je do roku 2025 navýšiť predaje čisto elektrických modelov na 560 000 ročne. Zaujímavosťou ale je, že v tomto počte nepočítajú s plug-in hybridmi a vozidlami na vodíkový pohon.

Spoločne by teda s bratskou spoločnosťou Kia mali do roku 2025 dosiahnuť ročné predaje na úrovni jedného milióna elektromobilov. Keďže Kia dovtedy plánuje taktiež predávať až 500 000 elektromobilov ročne.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na to, že spoločnosť Hyundai dovtedy plánuje predstaviť plno nových elektromobilov na úplne nových platformách. Modely IONIQ a Kona Electric sú len začiatok elektrickej budúcnosti. Nové modely by mali mať dojazd na úrovni 450-550 kilometrov a taktiež aj ultra-rýchle nabíjanie.

Hyundai IONIQ 2019
Hyundai IONIQ Electric 2019.

Nesmieme zabudnúť na vodík

Podľa najnovších informácií z webu Automotive News by juhokórejská skupina mala tlačiť ešte viac na výrobu vozidiel na vodíkový pohon. Každopádne, cieľom je, aby do roku 2025 jazdilo po lokálnych cestách až 200 000 elektromobilov. Len pre porovnanie, koncom roka 2019 sa po nich pohybovalo cez 91 000 elektromobilov a 5 000 vozidiel na vodíkový pohon.

18. júla 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+