MojElektromobil

Automobilka Hyundai Motor v reakcii na zvýšený dopyt po svojom elektrickom SUV KONA Electric výrazne zintenzívni dodávky a dokonca pristupuje aj k rozšíreniu výroby. Konkrétne hovorí o strojnásobení dostupnosti svojho elektrického SUV KONA Electric pre európskych zákazníkov.

Od marca 2020 začne Hyundai vyrábať KONA Electric v českom výrobnom závode v Nošoviciach. Zároveň zvýši dodávky tohto modelu zo závodu Ulsan v Južnej Kórei. Vďaka týmto krokom dôjde k výraznému skráteniu čakacej doby na strane zákazníkov.

Rozhodnutie o spustení dodatočnej výroby KONA Electric v Európe bolo prijaté s cieľom lepšie obslúžiť európskych zákazníkov. Od uvedenia na trh v roku 2018 dopyt po modeli KONA Electric prekročil pôvodné očakávania. Cieľom zvýšenej výrobnej kapacity je preto držať krok s narastajúcim záujmom.

Cez 80 000 vozidiel v roku 2020?

Snaha uspokojiť evidovaný vysoký dopyt zákazníkov by dokonca mohla z Hyundai urobiť najväčšieho poskytovateľa vozidiel s nulovými emisiami v Európe s viac ako 80 000 kusmi dostupnými v roku 2020. Do tohto počtu budú spadať elektrické vozidlá KONA Electric, IONIQ Electric, ale aj model NEXO s palivovými článkami.

„Počúvame našich zákazníkov a urobili sme rozhodnutie s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po našich elektrických vozidlách. Keďže sa stále viac ľudí obáva vplyvu svojho výberu auta na životné prostredie, vidíme v elektrických vozidlách na európskom trhu obrovský potenciál,“ uviedol Dong Woo Choi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Europe HQ. „Odráža to naše progresívne myslenie a posilní našu pozíciu lídra v mobilite v budúcnosti.“

Hyundai v súčasnosti vo svojich automobiloch ponúka širokú škálu elektrifikovaných technológií: 48-voltový mild hybrid, plne hybridné (HEV) a plug-in hybridné (PHEV) vozidlá, čisto elektrické vozidlá, vrátane elektromobilov s palivovými článkami. Patrí k popredným výrobcom, ktorý sa usiluje sprístupniť budúcu mobilitu pre čoraz viac ľudí.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. januára 2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+