MojElektromobil

Automobilka Ford oznámila uvedenie svojho nového plne elektrického SUV Explorer, ktoré bude skonštruované a vyrobené v Európe. Automobilka ponúka vozidlo ako priestrannú a všestrannú možnosť pre rodiny so sedením až pre sedem osôb, ako aj dojazdom až 480 km na jedno nabitie. Informácie prináša Ford v tlačovej správe.

Vozidlo je súčasťou snahy spoločnosti Ford elektrifikovať celý rad vozidiel vrátane nákladných a úžitkových vozidiel. Automobilka už skôr uviedla očakávanie, že do roku 2030 bude 40 % jej celosvetového objemu vozidiel plne elektrických.

Explorer bude poháňaný novým elektrickým hnacím ústrojenstvom Ford, ktoré automobilka vyvíja vo vlastnej réžii. Toto ústrojenstvo navrhli tak, aby poskytovalo vysoký výkon a účinnosť, s výstupným krútiacim momentom až 1 000 Nm. Vozidlo bude vybavené aj najnovšími pokročilými asistenčnými funkciami pre vodiča vrátane automatického núdzového brzdenia a varovania pred opustením jazdného pruhu.

explorer ev
Nový elektrický Explorer | Zdroj: Ford

Zákazníci môžu od dnešného dňa tiež zažiť virtuálne elektrické testovacie jazdy Explorer prostredníctvom množstva neohrozených jazdných prostredí zo svojho počítača alebo mobilného zariadenia. Očakávaná cena vozidla by mala začínať na 45 000 €. Rezervácie už spustili na oficiálnych stránkach Fordu.

Uvedenie plne elektrického modelu Explorer prichádza v čase, keď dopyt po elektrických vozidlách neustále rastie, pričom mnohí spotrebitelia hľadajú väčšie automobily, ktoré vyhovujú ich rodinám a životnému štýlu. Sleduje tiež trend smerovania automobiliek k elektrickým SUV, ktoré sú pre mnohých vodičov vnímané ako praktickejšia možnosť oproti menším elektromobilom.

Uvedenie plne elektrického Explorera je pre Ford významným krokom v jeho snahe stať sa lídrom na trhu elektrických vozidiel. Vďaka kombinácii priestoru, dojazdu a výkonu má vozidlo dobrú pozíciu, aby oslovilo široké spektrum spotrebiteľov, ktorí hľadajú praktické a spoľahlivé elektrické SUV. Očakáva sa, že Explorer bude dostupný na vybraných trhoch v Európe a Ázii do konca roka.

Náš tip
V Austrálii chcú trestať neoprávnené obsadenie nabíjacích staníc pokutami
22. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+