MojElektromobil

Čínska spoločnosť Polestar predstavila najnovší model Polestar 3 v domácej Číne. Prichádza s nanovo prepracovaným cenníkom. Prvé elektrické SUV spoločnosti bude lacnejšie o 200 000 yuanov, čo je v prepočte cca 27 000 €, informuje Cnevpost.

Nový cenový systém modelu Polestar 3 umožní, že cena za model s dvojitým motorom a dlhým dojazdom bude cca 95 000 € a model s performance balíkom ešte o 13 000 € viac. Stane sa tak prvým SUV spoločnosti, ktoré bude plne elektrické a vyrábať sa bude v USA a Číne.

Prvýkrát ho predstavili v októbri 2022, kde sa cena modelov mala pohybovať na hranici 119 000 € respektíve 139 000 €. Obe verzie sa dočkali zlacnenia, a to konkrétne o 25 000 € a 31 000 €. Čo stojí za týmto krokom môžeme len hádať, oficiálne sa k tomu spoločnosť zatiaľ nevyjadrila.

Polestar 3 | Zdroj: Polestar

Informácie na stránke Polestaru v Číne hovoria o štvrtom štvrťroku tohto roku, ako o dátume dodávania vozidiel. Rovnako sa má nachádzať Polestar 3 aj na autosalóne v Šanghaji, a to už budúci mesiac. Výroba sa odhaduje na prvú polovicu roka 2024 v závode v americkom Ridgeville.

Obstojí voči konkurencii?

Polestar 3 je pokračovaním úspešných modelov Polestar 2 a Polestar 1. Prvý menovaný sa začal dodávať zákazníkom v roku 2020 a ide o prvý skutočný model značky, ktorý sa dostal do verejného predaja. Aj napriek dobrému menu značky a zlepšenému výkonu a iných komponentov sa aj znížené ceny javia celkom vysoké.

Nio ES8 | Zdroj: Nio
Nio ES8 | Zdroj: Nio

Mnoho odborníkov sa nechalo počuť, že značka môže mať problém s odbytom a pre zákazníkov nepôjde o veľmi atraktívne vozidlo. Hlavne na čínskom trhu je konkurencia v oblasti elektromobilov vysoká, a preto bude musieť Polestar presvedčiť svojich zákazníkov, že nový model naozaj stojí za zváženie. Jedným z konkurenčných vozidiel je napríklad aj také NIO ES7, ktoré stojí takmer o polovicu menej, no napríklad také zrýchlenie z 0 na 100 km/h má o 0,8 sekundy rýchlejšie (3,9 a 4,7s). Menej má stáť aj nové NIO ES8.

Náš tip
Až 68 % elektromobilistov nabíja doma. Spokojnosť s domácim nabíjaním však klesá. Prečo?
21. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+