MojElektromobil

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že Ford sa v oblasti elektrifikácie s cieľom splniť emisné limity aktívne zameriava hlavne na kategóriu hybridov. To však neznamená, že nepracuje aj na čistých elektromobiloch. Samozrejme okrem známych modelov ako Mustang Mach-E či elektrifikovaný Ford F150.

Ako uvádza portál InsideEVs, Ford sa v tejto oblasti chystá využívať svoje rozšírené partnerstvo s Volkswagenom. Práve intenzívnu spoluprácu považuje za správnu cestu vpred. Cestu, ktorá umožní priniesť viacero atraktívnych produktov za dostupné ceny.

Dlhodobým cieľom je na trh priniesť niekoľko menších elektrických áut, čo by malo znamenať, že časom príde rad aj na elektrické verzie obľúbených modelov Fiesta a Focus.

Šéf anglického zastúpenia Fordu, Andy Barrat, pre portál BusinessCar uviedol, že hoci sú spomínané autá dostupné v prevedení hybridov, to ešte neznamená, že automobilka nepracuje na ich elektrickej verzii. Túto myšlienku vraj žiadnym spôsobom nezavrhla.

Stuart Rowley, šéf európskeho zastúpenia Fordu, zase priamo uviedol, že aliancia Fordu a Volkswagenu sa neustále vyvíja a ako výsledok prinesie prinajmenšom jedno, pravdepodobne hneď dva, osobné vozidlá postavené na elektrickej platforme MEB. Tieto kúsky pritom budú lacnejšie než Mustang Mach-E.

Ford o jednom takomto elektrickom aute hovoril už minulý rok. Vtedy avizoval, že debut na európskom trhu sa očakáva niekedy v roku 2023. Spomínal aj to, že počas životného cyklu by sa mohlo predať okolo 600 000 kusov. Aktuálne pridáva informáciu, že sa pohráva s myšlienkou pripraviť aj druhé elektrické auto na platforme MEB. Detaily si samozrejme zatiaľ necháva pre seba.

Náš tip
Volkswagen chystá lacný mestský elektromobil ID.1
20. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+