MojElektromobil

Rovnako ako Mercedes-Benz a Audi, tak aj Ford sa v týchto dňoch so svojim chystaným elektromobilom vydal napospas nepriaznivým ľadovým podmienkam. Rozsiahle testovacie jazdy momentálne vykonáva s elektrifikovanou legendou Mustang Mach-E, aby v náročných podmienkach overil, čo tento očakávaný model vlastne vydrží. 

Chladné počasie, sneh a množstvo ľadu jednak prinášajú niekedy až nevyspytateľnú vozovku, no mrazivé podmienky pre vozidlá súčasne znamenajú zvýšený nápor na rôznych frontoch. Odborní testovací jazdci zvyknú zvýšenú pozornosť venovať najmä termálnemu manažmentu, správaniu batérie, systému rekuperácie, ale vo svojej podstate celkovo všetkým aspektom, pre ktoré chlad predstavuje prirodzeného nepriateľa. 

Okrem záberov elektrického crossoveru v ľadovej akcii sa Ford pri tejto príležitosti podelil aj o niekoľko zaujímavých informácií o rezerváciách. Už niekoľko týždňov po ich spustení z predobjednávkového systému zmizla možnosť siahnuť po verzii “First Edition”, čo naznačovalo značný záujem. 

Zástupcovia automobilky vyzerajú byť s aktuálnym stavom spokojní, pričom uvádzajú, že medzi registrovanými zákazníkmi v Spojených štátoch sú široko-ďaleko najpopulárnejšie varianty s pohonom všetkých štyroch kolies. Takmer tri štvrtiny objednávok modelu Ford Mustang Mach-E sa týkajú práve tohto vyhotovenia. 

Model Mach-E bol predstavený je prvým vozidlom Fordu založeným na novej architektúre pre elektromobily. Prvýkrát od roku 1964 meno Mustang označuje aj niečo iné ako dvojdverové športové kupé s V8 spaľovacím srdcom. Zo strany automobilky tak ide o poriadnu stávku na elektromobilitu. Chystá sa dokonca aj elektrická verzia ikonického pick-upu F150.

Cena sa bude pohybovať na nemeckom trhu od približne 46 900 € za základný model, až do zhruba 66 800 € pre verziu First Edition. V Spojených Štátoch cena začína od necelých 44 000 dolárov. Prvé objednávky majú byť plánované na koniec roka 2020. Očakáva sa konkrétne október, a to pre aj Európu.

13. marca 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+