MojElektromobil

Elektrický športový 5-dverový sportback s názvom Audi e-tron GT, ktorý má byť priamym konkurentom Tesly Model S, má za sebou prvé testovacie jazdy. Elektromobil bol približne po roku od svojho prvého predstavenia vôbec po prvýkrát pozorovaný pri jazdách s cieľom dôkladne preveriť jazdné vlastnosti. Upozornil na to portál CarAdvice.

Maskované vozidlo sa zjavne preháňalo po verejných komunikáciách, čo vo výsledku priniesol takzvané “špionážne zábery”. Tie ukazujú, že pred časom prezentovaný koncept sa od pripravovanej produkčnej verzie veľmi nelíši. Markantným rozdielom má byť akurát vyššie položenie strechy, kvôli väčšiemu komfortu pasažierov na zadným sedadlách. Dôjsť síce ešte môže k malým úpravám, no celková podoba vozidla je prakticky hotová už dlhší čas.

Nateraz nie sú známe žiadne podrobnosti o technických parametrov produkčnej verzie modelu Audi e-tron GT. Vieme však, že koncept poháňala dvojica elektromotorov s výkonom 434 kW, ktorá sa postarala o zrýchlenie z 0 na 100 za pozoruhodných 3,5 sekundy.

O energiu sa starala 90 kWh batéria, dojazd sa mal pohybovať niekde okolo hranice 400 km a 20 minút na rýchlonabíjačke doplnilo dostatok “šťavy” na prejdenie 320 km. Všetko sa však týka niekdajšieho konceptu a otázkou zostáva, koľko z toho do vienka dostane aj sériovo vyrábaný model. Audi avizovalo spustenie produkcie ku koncu roka 2020.

Náš tip
Audi e-tron GT s dojazdom 488 km odhalené, poznáme parametre a ceny

Očakáva sa, že oficiálne predstavenie modelu e-tron GT prebehne najneskôr v novembri na autosalóne v Los Angeles, kedy sa rodinka rozrastie už na troch členov – e-tron, e-tron Sportback a e-tron GT.

Pripomeňme si, že pri testovacích jazdách bol čerstvo zachytený aj pripravovaný model Škoda Enyaq a v krutých severských podmienkach aktuálne do tela dostáva Mercedes-Benz EQA.

 

5. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+