MojElektromobil

Slovenskí fanúšikovia elektromobility sa dočkali. ŠKODA dnešným dňom spúšťa objednávky na nové plne elektrické SUV ENYAQ iV. Tento nový elektromobil na náš trh prichádza aj v špeciálnych verziách FIRST EDITION a FIRST EDITION PLUS.

Dvojica špeciálnych edícií

Cena je pri edícii FIRST EDITION stanovená na 58 790€, edíciu FIRST EDITION PLUS je možné objednať za 61 320€. V obidvoch prípadoch ide o ceny s DPH.

Práve limitované edície sa k slovenským zákazníkom dostanú ako prvé, a to už v priebehu prvého polroka 2021. ŠKODA uvádza, že ponúkajú výbavu, ktorá dokonale spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších vodičov.

Doplnková výbava špeciálnych edícií

 • príplatkový interiér SUITE s koženým poťahom sedadiel a dekorom Piano Black
 • ambientné osvetlenie výplne dverí a prístrojovej dosky
 • trojramenný vyhrievaný multifunkčný volant s HOD a podvolantovým ovládaním rekuperácie
 • 125 kW DC nabíjanie
 • 21-palcové disky BETRIA
 • Full LED Matrix predné svetlomety
 • zadné Full LED svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru
 • vyhrievané akustické čelné sklo
 • akustické bočné sklá
 • asistenti FRONT ASSIT, SIDE ASSIT, CREW PROTECT ASSIST
 • adaptívny tempomat
 • adaptívny podvozok s voličom jazdných režimov
 • parkovacia zadná kamera
 • bezkľúčové odomykanie a štartovanie so SAFE systémom
 • rozpoznávanie dopravných značiek

Variant FIRST EDITION PLUS navyše získal do výbavy head-up displej s podporou rozšírenej reality AR, panoramatickú strechu, bočné airbagy vzadu či funkciu AREA VIEW.

Škoda Enyaq IV 80

Základ začína tesne pod 40 000€

Základné prevedenie elektrického SUV ŠKODA ENYAQ iV 60 so 62 kWh batériou, 390 km dojazdom a výkonom 132 kW sa na slovenský trh dostáva s predajnou cenou od 39 490 €.

Zákazníci v základe dostanú 19-palcové hliníkové disky PROTEUS, LED predné a LED zadné svetlomety, bezkľúčový prístup a štartovanie KESSY, 50 kW DC nabíjanie, mnoho Simply Clever riešení a ďalšie užitočné prvky výbavy.

Výkonnejšia ŠKODA ENYAQ iV 80 s 82 kWh batériou, 510 km dojazdom a 150 kW elektromotorom ponúkne okrem vyššieho výkonu a dojazdu aj o čosi bohatšiu základnú výbavu. Cena v tomto prípade začína na 46 990 €.

V základnej výbave ponúka chrómované okenné lišty, strieborný strešný nosič, Full LED Matrix predné svetlomety a Full LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru, trojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, vyhrievaný volant s HOD a podvolantovým ovládaním rekuperácie či DRIVING MODE SELECT – volič jazdných režimov.

Prevedenie LOFT

Dvojica základných modelov na Slovensko prichádza v prevedení LOFT. Tá má obsahovať napríklad prvky ako rozpoznanie únavy vodiča, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, dažďový či svetelný senzor alebo rozpoznávanie dopravných značiek. Samozrejmosťou sú parkovacie senzory vpredu i vzadu a taktiež parkovacia kamera.

O pohodlie vo vnútri vozidla sa stará automatická dvojzónová klimatizácia, 8 reproduktorov či 13-palcový infotainment systém s 2 x USB-C, podporou WLAN a hlasovým ovládaním prostredníctvom digitálnej asistentky Laura. Interiér LOFT je čalúnený látkou a umelou kožou a je doplnený hliníkovým brúseným dekorom.

Na želanie bude oba varianty možné ďalej dovybaviť buď jednotlivými položkami výbavy alebo prostredníctvom zvýhodnených balíčkov.

Škoda Enyaq IV 80

ENYAQ iV sa rozrastie o ďalšie dva modely

Modelový rad ENYAQ iV sa v priebehu roka 2021 zároveň rozrastie aj o ďalšie dva varianty, a síce o model s pohonom všetkých štyroch kolies či o športovo ladenú verziu ENYAQ iV RS s výkonom 225 kW a krútiacim momentom 460 Nm.

Náš tip
Škoda Enyaq iV oficiálne! Príde aj vo verzii RS a s dojazdom 510 kilometrov
16. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+