MojElektromobil

Volkswagen sa aktívne venuje elektrifikácii. Do roku 2029 na trh plánuje dostať 75 čisto elektrických modelov a približne 60 modelov s hybridným pohonom.Medzi nimi bude aj očakávaný kúsok Volkswagen ID.3, ktorý má predstavovať prvú lastovičku elektrickej rodiny ID.

Ako uvádza portál Car Magazine, pripravovaný je aj cenovo dostupný mestský elektromobil Volkswagen ID.1. Ten má predstavovať akúsi vstupnú bránu do oblasti elektromobility. Nakoľko má ísť o cenovo lákavý model, očakáva sa, že táto skutočnosť sa odrazí na celkových parametroch, hlavne na dojazde.

Chystaná má byť dvojica verzií, s 24 alebo 36 kWh batériou, pre maximálny dojazd na úrovni 300 km. ID.1 bude kompaktným 5-dverovým hatchbackom s rozmermi veľmi podobnými modelu Volkswagen e-up!.

V tomto prípade však pôjde o poctivý elektromobil navrhnutý od podlahy, nie elektrifikáciu existujúceho modelu. Opierať sa bude o modulárnu platformu MEB, čo sa má pozitívne odraziť na celkových výrobných nákladoch. Cena bude stlačená aj vďaka “osekaniu” možností vozidla.

Cena hlboko pod 20 000€

Zástupcovia automobilky uviedli, že elektrifikácia vozidiel pôvodne navrhnutých pre použitie spaľovacích motorov v budúcnosti nebude dávať veľký zmysel.

Omnoho lepšie bude elektromobily navrhovať úplne od začiatku.Automobilka uviedla, že aktuálne pracuje na elektromobile s cenovkou pod 20 000€, no bližšie detaily neprezradila.

Až v roku 2023

S pripravovanou novinkou Volkswagen ID.1 sa podľa súčasných plánov oboznámime až v roku 2023. Počíta sa dokonca aj s niekoľkými odvodenými modelmi – ID.1 Crozz a e-Roomzz.

Chvíľku si budeme musieť počkať. Medzitým na trh dorazí Volkswagen ID.3, ako aj model ID.4 vychádzajúci z konceptu ID.Crozz, ktorý by sa mal objaviť ešte niekedy pred koncom tohto roka.

Medzi očakávané lacné elektromobily do mesta patrí aj model Citroën Ami či Dacia Spring.

18. marca 2020
Zdroj: CarMagazine

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+