MojElektromobil

Ako bolo očakávané, Dacia, značka skupiny Renault, je pripravená písať novú kapitolu svojej histórie – tú elektrickú. Začína predstavením vozidla Dacia Spring, čo je „showcar“, ktorý predpovedá prvý úplne elektrický model značky Dacia.

Dacia chce so svojou pripravovanou novinkou spôsobiť „cenovú revolúciu“ v segmente elektromobilov. Už dlhší čas sa hovorí, že ísť by malo o cenovo najdostupnejší elektromobil, inak povedané, najlacnejší. Do akej miery sa tieto prognózy nakoniec naplnia, ešte len uvidíme.

Dacia Spring

Dacia Spring electric showcar prichádza v súlade s víziou Skupiny Renault poskytovať cenovo dostupnú a udržateľnú mobilitu pre všetkých, rešpektujúc hodnoty a filozofiu značky Dacia.

Predstavuje 100% elektrický, 4-miestny mestský automobil, ktorý ponúka jednoduchý prístup k ľahšej a efektívnejšej mobilite. Kombinuje jednoduchosť, spoľahlivosť a dostupnosť. Štandardný model Dacia Spring bude mať najvyšší dojazd okolo 200 km (WLTP), čo zaručuje univerzálnosť pre využívanie vozidla bez stresu v mestách a prímestských oblastiach.

K dispozícii bude už v roku 2021.Cenová politika pre európsky trh zatiaľ nebola ani len načrtnutá.

Prezlečený Renault

Dacia uvádza, že pre model Dacia Spring využíva desaťročné skúsenosti Skupiny Renault, ako priekopníka a lídra v oblasti elektrickej mobility. To v preklade znamená asi toľko, že Dacia Spring je „prezlečeným“ modelom Renault City K-ZE, ktorý je predávaný na čínskom trhu.

K-ZE, z ktorého má novinka vychádzať, je kompaktný crossover s dĺžkou 3,74 m, šírkou 1,58 m a výškou 1,48 m. Jeho rázvor má 2,42 m a batériový modul s kapacitou 26,8 kWh je schopný poskytnúť dojazd 271 km podľa starého cyklu NEDC.

Lacné, no štýlové

Pastelové sivé telo je vylepšené matným postriekaním žiarivej oranžovej farby, lemovaním pozdĺž oblúkov kolies, strešných líšt a spodným panelom dverí, mimoriadne zvýšenou svetlou výškou a ochrannými lištami zabudovanými do predných a zadných nárazníkov. Vďaka svojmu asertívnemu štýlu SUV a kompaktným rozmerom je ideálnym vozidlom pre každodenné použitie.

Osobitná pozornosť bola venovaná svetlám. V prednej časti sú 100% LED svetlomety rozdelené do dvoch úrovní: vodorovná čiara v hornej časti a 4 grafické prvky integrované do štítu. Vzadu tvoria 4 tiež 100% LED svetlá dvojité Y.

3. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+