MojElektromobil

Za posledné mesiace sme mali šancu vidieť plno informácií o tom, že Volkswagen má problémy so softvérom pri svojom elektromobile ID.3, čo by mohlo oneskoriť prvé oficiálne dodávky vozidiel majiteľom.

No toto tvrdenie automobilka dlhodobo odmieta, a aj v týchto dňoch opätovne uviedla, že prvé kusy sa dostanú k majiteľom už toto leto:

„Časový rámec potvrdený: dodávky ID.3 sa majú začať v lete roku 2020“

Dáva to zmysel, kedže svoj elektrický model ID.3 vyrába už od novembra roku 2019. Presnejšie odvtedy pripravuje prvú edíciu s označením “1ST”, ktorej bude vyrobených len 30 000 kusov, hoci predobjednávky prekročili 37 000 rezervácií. Práve modely limitovanej edície sa k budúcim majiteľom dostanú ako prvé.

Volkswagen ID.3

Podľa najnovších informácií, priamo z tlačovej správy, Volkswagen vyrába elektromobily ID.3 už aj so softvérom, hoci zatiaľ stále nie vo finálnej verzii.

Počas nadchádzajúcich mesiacov bude softvér dokončený a do vozidiel následne nainštalovaný prostredníctvom takzvaného systému OTA (over-the-air) – rovnako ako sú aktualizované dnešné smartfóny. Takýto postup Volkswagen zvolí historicky prvý raz:

„ID.3 – spoločnosť Volkswagen prvý krát vyvinula úplne inovatívne elektrické auto. Bude to prvý aktualizovateľný elektrický automobil od spoločnosti Volkswagen založený na modulárnej súprave MEB. Počas výroby sa pôvodná verzia softvéru nainštaluje do vozidiel. V nasledujúcich mesiacoch sa digitálne funkcie budú pravidelne aktualizovať.“

S tým ako napreduje výroba modelu ID.3, automobilka musí riešiť uskladnenie vozidiel, ktoré vyjdu z výrobnej haly. Na parkoviskách a priľahlých odstavných plochách okolo fabrík Volkswagen sa nachádzajú tisícky kusov.

Zaujímavé na tom všetko je však to, že všetkých 30 000 kusov sa dostane k svojím európskym majiteľom dostane takmer v rovnakom termíne. Logistika je zjavne podchytená do najmenších detailov.

„Cieľom je dodať 30 000 vopred rezervovaných vozidiel ID.3 v edícii 1ST zákazníkom v celej Európe takmer v rovnakom čase.“

Volkswagen ako termín dodania spomína leto, čo v praxi znamená, že k dispozícii má široké okno – od 21. júla až po 22. septembra. Ak by došlo k najhoršiemu stále má určitý priestor na určité manévrovanie. Vzhľadom na aktuálnu situáciu okolo koronavírusu sa totiž všetko môže poriadne skomplikovať.

Náš tip
Volkswagen Slovakia sa pripravuje zastaviť výrobu vo všetkých troch závodoch
16. marca 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+