MojElektromobil

Už dlhší čas sa objavujú informácie, že Volkswagen má problémy s úspešným dokončením výrobného procesu svojich elektromobilov ID.3. Konkrétne má ísť o problémy s dokončením plnohodnotnej verzie softvéru, kvôli čomu vraj veľká časť elektromobilov pomaly zapadá prachom na parkoviskách v blízkosti výrobných liniek.

Vzhľadom na tieto správy vznikli obavy, či automobilka bude schopná vo vytýčenom termíne objednané vozidlá doručiť do rúk budúcich majiteľov. Zástupcovia spoločnosti však tvrdia, že výrobný proces je síce komplikovaný, no odovzdávky prebehnú podľa vytýčeného plánu, teda v lete 2020.

Najnovšie sa dokonca objavili informácie o tom, že prvé dodávky vozidiel Volkswagen ID.3 prebehnú omnoho skôr než v pôvodne vytýčenom termíne. Týkať sa to malo zákazníkov v Spojenom kráľovstve, ktorí by sa svojich vozidiel dočkali už 28. alebo 29. marca. Vo svojom článku to s odvolaním sa na zástupcov predajnej siete Alan Day Group uvádzal portál ThisIsMoney.

Nesprávne informácie

Ako však upozornil portál Electrek, táto informácia nie je vonkoncom správna. Automobilka Volkswagen v reakcii na nové správy opäť zdôraznila, že aj v prípade Spojeného kráľovstva naďalej platí pôvodne plánovaný termín, ktorý nebol žiadnym spôsobom posunutý. Zákazníci si tak budú musieť počkať do leta.

Pôvodný článok portálu ThisIsMoney bol medzičasom pomerne v tichosti aktualizovaný a momentálne uvádza, že sieť Alan Day Group koncom marca umožní budúcim majiteľom vozidiel ID.3 špecifikovať si presnú konfiguráciu. Samotné odovzdanie áut prebehne v lete.

Náš tip
Volkswagen ID.3: Ďalší skvelý elektromobil, ktorý potrápi konkurenciu | TEST

Pôvodne tu svietilo tvrdenie, že koncom marca prebehne dodávka 1500 vozidiel Volkswagen ID.3 ako aj to, že spomínaná sieť Alan Day Group mala evidovať 20 000 ďalších záujemcov o kúpu tohto elektromobilu.

Samotná automobilka Volkswagen tieto tvrdenia spochybňovala. V oficiálnom vyjadrení uviedla, že zatiaľ ešte nebola oznámená konečná cena ani nebola spustená “kniha objednávok” pre žiadne modely ID.3.

Článok teraz po aktualizácii už uvádza, že spomínaných 20 000 zákazníkov prejavilo záujem o niektorý z plug-in hybridov. Takže ani žiadna čakacia listina s tisíckami záujemcov o ID.3 sa zjavne nekonala.

Časť pôvodného článku, ktorý informoval o dodávkach koncom marca.
18. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+