MojElektromobil

Mercedes-Benz pokračuje v modernizácii svojich plne elektrických vozidiel. Po modeloch EQA a EQB, ktoré sa dočkali výrazných zmien ešte v auguste 2023, teraz na rad prichádza sedan EQS.

Aj v tomto prípade došlo k zaujímavým úpravám. Kľúčové je, že elektrická vlajková loď prichádza s väčším dojazdom, lepšou sériovou výbavou a praktickým zlepšením.

Základom je teda zvýšenie kapacity akumulátora zo 108,4 na 118 kWh, čo sa prejavuje na náraste maximálne dojazdu. Napríklad model EQS 450 4MATIC si polepšil až o 81 kilometrov – zo 710 na 791 kilometrov, podľa WLTP. Dojazd modelu Model EQS 450+ po novom dosahuje 814 kilometrov.

Zaťaženie prívesu pre sedany EQS a EQE so systémom 4MATIC sa zvýšilo z hodnoty 750 na 1 700 kg, čím sa dostávajú na úroveň modelov triedy SUV.

EQS
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes v súvislosti s modernizáciou modelu EQS spomína prípravu novej funkcie. Brzdovú sústavu bude v kondícii udržiavať špeciálna funkcia, ktorá z času na čas automaticky priloží obloženia k brzdovým kotúčom. Ide o reakciu na skutočnosť, že pri elektrických vozidlách dochádza k vysokému využívaniu rekuperácie, kedy sa brzdové kotúče používajú menej často ako pri spaľovacích modeloch.

Upravené malo byť aj zloženie sériovej výbavy modelu EQS. Jej súčasťou má byť po novom hyperobrazovka MBUX a tepelné čerpadlo.

Benz EQS
Zdroj: Zdroj: Mercedes-Benz

Vynovený model EQS sedan bude dostupný od 25. apríla 2024. Týmto dňom sa do predaja dostane aj nová edícia s názvom MANUFAKTUR Selection (špeciálne čalúnenie, nové farby laku, AMG styling…), ako aj línia výbavy Electric Art (nové obloženie chladiča, pochrómované prvky a stojatá hviezda Mercedes na kapote…). Na Slovensku bude dostupná aj nová edícia Inspire. V rámci doplnkovej výbavy pribudlo aj niekoľko nových možností pre “zvýšenie komfortu na zadných sedadlách”.

Pripomeňme si, že v ostatných týždňoch došlo k viacerými modernizáciám alebo rozširovaniu verzií známych elektromobilov. Predstavený bol výrazne modernizovaný model Porsche Taycan aj Hyundai IONIQ 5. Menšiu úpravu hlásila aj Dacia Spring a Volkswagen pridal verziu GTX pre Volkswagen ID.7, Volkswagen ID.3 a Volkswagen ID.Buzz.

Náš tip
Exkluzívne: Na okruhu sme otestovali najvýkonnejšie Porsche všetkých čias – Porsche Taycan Turbo GT
12. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+