MojElektromobil

Čínske elektromobily sa vo svete stávajú čoraz väčšími hráčmi na trhu. V najľudnatejšej krajine sveta existuje viacero kvalitných automobiliek, ktoré sa špecializujú na výrobu elektromobilov. Jednou z nich je aj Xpeng. Spoločnosť bola založená v roku 2014 a sídli v meste Guangzhou. Na našom webe sme už informovali o viacerých modeloch výrobcu, napríklad Xpeng G6, Xpeng G9 alebo Xpeng P5.

Nový model Mona odhalený bez kamufláže

Portál cnevpost teraz informoval o ďalšom pripravovanom modeli, ktorý má kódové označenie Mona. A nedávno bol po prvýkrát videný bez kamufláže. Vozidlo by malo byť oficiálne predstavené už počas nasledujúceho mesiaca. Uniknutý obrázok koluje na čínskej sociálnej sieti WeChat a ukazuje, ako by asi novinka mohla vyzerať bez akejkoľvek kamufláže.

Xpeng Mona
Zdro: cnevpost

Obrázok síce nie je úplne ostrý, no kontúry vozidla sú pomerne zreteľné. Rovnako je možné vidieť aj logo výrobcu na zadnej strane. Na spodku si tiež môžete všimnúť rozmazaný text, ktorý končí číslicou 3. Automobilka počas oznámenia akvizície gigantu Didi Global v minulom roku oznámila, že v roku 2024 plánuje na trh uviesť novú značku s označením Mona. Nový model a celkovo značka by sa mala od vozidiel značky Xpeng odlišovať, takže by malo ísť o niečo úplne nové.

Xpeng chce vstúpiť aj na trh zdieľanej mobility

Jedným z cieľov projektu Mona, čiže novej značky elektromobilov, je aj vstup na trh zdieľanej mobility a výroba inteligentného elektromobilu s cenovkou po prepočte približne 20 tisíc eur. Xpeng vo svoj nový elektromobil naozaj verí, podľa vyjadrení automobilky by malo ísť o hviezdu vo svojej kategórii. Očakávajú sa teda aj slušné predajné čísla. Na základe toho Xpeng dúfa, že v súvislosti s novým modelom dosiahne v poslednom štvrťroku 2024 výrazný medziročný nárast predajov.

Mohlo by vás zaujímať:

V rámci parametrov vozidla sa toho zatiaľ veľa nespomína. Vlastne nepoznáme prakticky nič konkrétne. Jedinou informáciou je to, že elektrický dojazd by mal byť viac ako 500 kilometrov  a jedným z dodávateľov akumulátorov bude ďalšia čínska spoločnosť BYD.

Náš tip
Posledná šanca! Vyhrajte s NearCharger.sk mesačné nabíjanie Flat Safe od ZSE Drive
29. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+