MojElektromobil

Známa spoločnosť Hertz sa preslávila najmä širokou ponukou automobilov, ktoré požičiava nielen na medzinárodných letiskách ale aj vo vlastných obchodoch. Požičovňa sa už dávnejšie rozhodla rozšíriť svoj sortiment vozidiel aj o elektromobily. Podľa informácií z portálu electrive bolo počas minulého týždňa zaznamenaných niekoľko bizarných prípadov, kedy firma zákazníkom naúčtovala nezmyselné poplatky.

Hertz zákazníkom účtuje nezmyselné poplatky

Počas minulého týždňa si jeden zákazník v USA požičal od spoločnosti Hertz na pár dní elektromobil Tesla Model 3. Pri odovzdávaní vozidla však narazil na zvláštny druh poplatku vo výške 277 USD. Podľa slov nespokojného zákazníka šlo o pokutu za nedotankovanie pohonných hmôt do vozidla pred jeho odovzdaním.

Tesla Model 3 Highland - Hertz
Tesla Model 3 Highland

Keďže Tesla funguje len na princípe elektrického pohonu, poplatok je úplne bezvýznamný a zákazník dokonca vrátil elektromobil s rovnakými percentami batérie, ako pri prevzatí vozidla. To znamená, že okrem bežného poplatku za požičanie vozidla by mu nemali byť účtované žiadne ďalšie poplatky. Zamestnanec sa k tomuto prípadu v správe vyjadril tak, že poplatok je správny a zákazník ho musí uhradiť. Firma Hertz však niekoľko dní po zaplatení pokuty poškodenému zákazníkovi vrátila plnú sumu pokuty a ospravedlnila sa za vzniknuté problémy.

Mohlo by vás zaujímať:

Podľa slov spoločnosti šlo o systémovú chybu. Táto “systémová chyba” bola v poslednom období zaznamenaná aj v ďalších prípadoch, kedy boli poplatky za nedotankovanie elektromobilu ešte niekoľkonásobne vyššie. Požičovňa Hertz okrem refundácie všetkých chybných poplatkov poskytla zákazníkom náhradu v podobe kreditu na ďalší prenájom vozidla.

Náš tip
Hyundai vyrobí vodíkový superšport. Z jeho ceny sa vám zatočí hlava


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+