MojElektromobil

Známy prevádzkovateľ nabíjacej siete IONITY pristúpil k ďalšej úprave svojich služieb. Zákazníkov o zmene informoval prostredníctvom e-mailu.

Prvá zmena sa odohrala v cene nabíjania pri využívaní služby IONITY DIRECT, teda nabíjania bez mesačného programu. K úprave cenníka pristupuje od 28. mája 2024 pre 12 európskych krajín, vrátane Slovenska. V našich končinách bola cena nabíjania znížená z 0,79 € za 1 kWh na novú cenu 0,69 € za 1 kWh. Inak povedané, nabíjanie v sieti IONITY pre zákazníkov so službou IONITY DIRECT je na Slovensku lacnejšie o 10 centov.

Rovnaká úprava prebehla aj v Belgicku, Estónsku, Lotyšsku, Litve či Holandsku. Vo všetkých spomínaných krajinách bola cena nabíjania znížená z 0,79 na 0,69 € za 1 kWh. Kompletné úpravy cien vo všetkých dotknutých krajinách si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Nový cenník IONITY | Zdroj: IONITY

Druhou výraznou zmenou je pridanie dvoch mesačných programov – IONITY PASSPORT MOTION a IONITY PASSPORT POWER. Ide o programy s mesačným poplatkom, ktoré zákazníkom ponúkajú výhodnejšie ceny nabíjania. V prípade IONITY PASSPORT MOTION za 5,99 € je na Slovensku možné nabíjať za cenu 0,49 € za 1 kWh, čo je o 20 centov menej než v prípade IONITY DIRECT.

Pri využívaní IONITY PASSPORT POWER s mesačným poplatkom 11,99 € mesačne cena nabíjania na Slovensku klesá na 0,39 € za 1 kWh, čo je o 30 centov menej než pri IONITY DIRECT. Pri príležitosti uvedenia nových taríf sú obidve menované služby dostupné za zvýhodnený poplatok 3,99 € a 7,99 €. Špeciálna uvádzacia cena s 30 % zľavou je platná len počas prvého mesiaca registrácie.

Zmeny v nabíjaní u konkurencie

K zmene cenníka tento rok pristúpil aj prevádzkovateľ ZSE Drive. Došlo k úprave cien nabíjania pri jednom mesačnom programe. Prevádzkovateľ siete nabíjacích staníc si ale pripravil aj novinky vo forme nového programu Road Safe či zavedenie rovnakých cien nabíjania v rámci celej siete ZSE Drive aj Partnerského roamingu ZSE Drive.

Prevádzkovateľ nabíjacej siete GreenWay pristúpil k posledným zmenám cenníka 1. júla 2023. V reakcii na zmenu trhovej ceny elektrickej energie vtedy došlo v priemere k 10 % zlacneniu oproti pôvodnému cenníku. Veľkou zmenou bolo zrušenie prenosu nespotrebovanej energie do ďalšieho zúčtovacieho obdobia pri programoch s voľným objemom kWh.

ejoin svoj cenník pre nabíjaciu sieť naposledy upravoval k 1. aprílu 2023. Odvtedy v tomto smere nevykonal žiadne kroky.

Zaujímavou možnosťou môžu byť aj nabíjacie stanice Tesla Supercharger, ktoré sú od apríla 2024 dostupné pre všetky elektromobily.

Náš tip
Najvýkonnejšia nabíjacia stanica na Slovensku je oficiálne otvorená. Takýto nabíjací výkon ponúkne
28. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+