MojElektromobil

Volkswagen sa minulý rok naplno pustil do novej série vozidiel. Séria ID odštartovala na Slovensku s verziou Volkswagen ID.3 a čoskoro ho doplní SUV model ID.4. Už dlhšie však firma pracuje aj na ďalších verziách, pričom jedno z nich je aj veľké SUV s označením Volkswagen ID.6.

Existencia tohto modelu teda nie je vôbec žiadnym prekvapením a skôr iba čakáme, kedy sa automobilka rozhodne zverejniť ďalšie informácie. Ešte v septembri minulého roka sa objavili prvé fotografie tohto elektromobilu v teréne, a to konkrétne v Rakúsku. Vtedy bol samozrejme oblepený maskovaním, takže sme jeho skutočný dizajn vidieť nemohli. Najlepšiu predstavu o tom, ako by ID.6 mohla vyzerať nám stále dávali počítačové snímky konceptu ID.ROOMZZ

Na nich si môžeme všimnúť aj hranatý volant, s ktorým ide do produkčnej verzie facelift Tesla Model S. Nepredpokladáme, že by Volkswagen išiel do podobnej výraznej zmeny. Nakoľko ale stále ide o rovnakú sériu ID, je jasné, že hlavné prvky budú viac-menej identické s už známymi modelmi. Potvrdzuje to aj najnovší únik fotografií z Číny, na ktorých môžeme vidieť produkčnú verziu Volkswagen ID.6 bez maskovania.

Rozmery tohto modelu majú byť 4876 / 1848 / 1680 (dĺžka / šírka / výška) s rázvorom kolies 2965 milimetrov. Z pohľadu dojazdu a batérie by nemalo prísť na veľké zmeny. Model má byť vybavený batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh a dojazdom podľa normy WLTP na úrovni 450 kilometrov. Nabíjací výkon by mal byť vyšší, a to 150 kW. Je ale možné, že do vydania sa ešte zvýši, nakoľko už tento rok má prísť VW ID.3 s podporou nabíjania výkonom do 170 kW.

4. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+