MojElektromobil

Výrobcovia áut sa radi chvália rôznymi dosiahnutými výsledkami, ako sú napríklad počty predaných či vyrobených kusov konkrétnych modelov áut, prípadne úspechy jednotlivých divízií. Vzhľadom na aktuálny trend elektromobility a ukončený výrobný rok 2019 preto nie je žiadnym prekvapením, že významní hráči na trhu zverejňujú svoje prehľady z oblasti elektrických vozidiel.

Nedávno sme sa vďaka tomu mohli dozvedieť napríklad to, ako sa darí predajom elektromobilu Nissan LEAF alebo výrobe modelov Volkswagen e-Golf či Tesla Model 3. Teraz na rad prichádza celý koncern Volkswagen Group so svojou stručnou správou o predajoch vozidiel spadajúcich do kategórií elektromobilov a plug-in hybridov.

Ako uvádza zastúpenie koncernu, predaje elektrických vozidiel si v roku 2019 výrazne polepšili a medziročne dosiahli rast o 80 %. Presnejšie povedané, Volkswagen Group v uplynulom roku predal spolu 140 000 plug-in hybridov a elektromobilov. Na celkovom objeme predaných vozidiel tohto koncernu, ktorý dosiahol 10 974 600 vozidiel, tak dvojica kategórií mala podiel 1,3 %.

Predaje vozidiel za rok 2019 – koncern Volkswagen Group

Samotná automobilka Volkswagen (jeden z členov koncernu) eviduje za rok 2019 viac než 80 000 predaných elektrických vozidiel. Pričom viac než polovica z toho patrí medzi čisté elektromobily. Zvyšok prirodzene spadá do kategórie plug-in hybridov. Najpredávanejším elektromobilom bol model Volkswagen e-Golf, pri ktorom automobilka zaznamenala viac ako 35 000 dodaní zákazníkom.

Zvyšných približne 60 000 predaných elektrických vozidiel si zjavne delia primárne automobilky Audi a Porche, nakoľko zostávajúci členovia koncernu Volkswagen Group v roku 2019 s elektrifikáciou začínali dosť pozvoľna.

Náš tip
TEST Volkswagen e-Golf: Pohodlné mestské vozenie
Náš tip
Volkswagen dáva vodíku STOP: Urýchlime transformáciu k elektromobilom
Predaje vozidiel za rok 2019 – automobilka Volkswagen
28. januára 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+