MojElektromobil

V treťom štvrťroku 2019 Tesla dosiahla nový rekord vo vyrobených (96 155) a dodaných (približne 97 000) vozidlách. Ide o 15 % nárast dodávok oproti tretiemu kvartálu minulého roka. Dodala takmer 80-tisíc Modelov 3.

Tak ako v druhom kvartáli, takmer všetky objednávky Modelu 3 boli od zákazníkov, ktorí predtým nedržali rezerváciu, čím sa posilnil silný organický dopyt. Naďalej sa zameriava na zvyšovanie výroby a na logistiku dodávok, aby uspokojila tento dopyt.

Tabuľka vyrobených a dodaných elektromobilov Tesla
Tabuľka vyrobených a dodaných elektromobilov Tesla

Hospodárske výsledky a cash flow budú oznámené spolu so zvyškom našej finančnej výkonnosti. Na náš počet dodávok by sa malo pozerať ako na mierne konzervatívny, pretože auto sa považuje za dodané iba vtedy, ak je prihlásené a všetky doklady sú vybavené. Konečné čísla sa môžu líšiť o 0,5 % alebo viac.

 

4. októbra 2019
Zdroj: Tesla

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+