MojElektromobil

Volkswagen dodal svoj 100-tisíci e-Golf, ktorý predáva od roku 2014. Je vidno, že o neho bol veľký záujem v Európe. Jubilejné vozidlo bolo montované v Transparent Factory Dresden, ktorý plánuje v tomto roku vyrobiť viac ako 16 000 e-Golfov.

Na jeseň 2020 bude závod, ktorý v podstate podporuje iba výrobu e-Golfu na hlavnom mieste vo Wolfsburgu, vyrábať len model Volkswagen ID.3. Model VW e-Golf patrí medzi najlepšie elektromobily, na ktoré je možné získať dotáciu vo výške 8-tisíc eur.

Výroba e-Golfu sa začala vo Wolfsburgu v roku 2014. Vzhľadom na vysoký dopyt bol tento model dodatočne postavený v Gläserne Manufaktur Dresden už viac ako dva a pol roka. Nové ID.3 zíde z montážnej linky v Drážďanoch od budúceho jesene. Sériová výroba prvého modelu založeného na stavebnici Modular Electric Drive Kit (MEB) sa začala v novembri v Zwickau.”

Predaj e-Golfu

V USA Volkswagen e-Golf má predaje vyššie ako kedykoľvek predtým. Volkswagen tiež odhalil, že predaj e-Golfu sa v posledných rokoch výrazne zrýchlil:

  • 2014 – 2017: 47 300 kusov
  • 2018: 24 800 kusov
  • 2019 (10 mesiacov): 27 900
  • Spolu: 100 000 kusov

Najväčšie trhy odchádzajúceho e-Golfu v roku 2019 boli:

  • Nórsko
  • Nemecko
  • Spojené štáty americké
  • Spojené kráľovstvo
  • Holandsko

Holger B. Santel, vedúci oddelenia predaja a marketingu v Nemecku, uvádza:

E-Golf je naším veľvyslancom pre e-mobilitu už viac ako päť rokov. Dnešný míľnik dodávok 100 000 vozidiel je potvrdením úspechu spoločnosti VW s e-Golfom pri plnení jeho poslania. Z tohto dôvodu hrá dôležitú úlohu pri zmene mobility pre mnohých zákazníkov a pripravuje pôdu pre nové ID.3.“

Henning Schulzki, vedúci predaja a marketingu v Gläserne Manufaktur Dresden, dodáva:

E-Golf urobil z Gläserne Manufaktur od roku 2017 pulzujúcu vitrínu pre e-mobilitu. Tento rok vyrobíme vyše 16 000 kusov – rekordnú výšku. Sme radi, že sme nastavili tento nový rekord.

Ak ste šťastný majiteľ elektromobilu VW e-Golf, pridajte recenziu do nášho katalógu elektromobilov.

30. novembra 2019
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+