MojElektromobil
eAutoportal 9. novembra 2017

Medzinárodný projekt URBAN-E dostal zelenú. Vďaka nemu vznikne do roku 2020 celkovo 167 nabíjacích staníc v Bratislave, Ľubľane a Záhrebe. V našom hlavnom meste sa môžeme tešiť na 55 nových nabíjacích staníc pre automobily do zásuvky. 

Aj vďaka významnej podpore Európskej komisie sa rozšíri európska nabíjacia infraštruktúra o veľmi pekný počet nabíjacích staníc. Tá totiž schválila medzinárodnému projektu URBAN-E grant vo výške 3,8 milióna eur, ktorý pokryje väčšinu nákladov 4 a pol miliónového zámeru. Do projektu sú na slovenskej strane zapojené spoločnosti Západoslovenská energetika, GO4 a mesto Bratislava. Zahraničnými partnermi sú PETROL (Slovinsko), Slovinské železnice a GoOpti (Slovinsko, Chorvátsko).

Náš tip
Európska komisia zverejnila návrhy na podporu predaja elektrifikovaných áut. Žiadne kvóty ani ZEV kredity

nabíjanie plug-in hybridov

V SR vzniká silná nabíjacia sieť

V hlavnom meste Slovenska vznikne v rámci projektu URBAN-E 50 nabíjacích staníc na striedavý prúd a 5 rýchlonabíjacích staníc na jednosmerný prúd. Bratislava má aktuálne 26 nabíjacích staníc rôzneho druhu. Do roku 2020 ich tak bude minimálne 81, vďaka čomu by už mohli nad elektromobilmi uvažovať aj vodiči, ktorí nemajú prístup k domácej nabíjačke.

No a URBAN-E je len jeden z početných projektov, ktorý prinesie na Slovensko množstvo nabíjacích staníc. Ďalšími z nich sú napríklad NEXT-E, E.ON, Ionity, Greenway, LIDL či iniciatíva Nissanu. Takže dostupnosť nabíjacej infraštruktúry pre automobily do zásuvky nebude na Slovensku, ako aj v Európe, žiadnym problémom.

Zdroj: tlačová správa

 

9. novembra 2017
Fotománia

+