MojElektromobil
eAutoportal 6. novembra 2017

Energetický gigant E.ON investoval do technológií elektrických vozidiel, vrátane nabíjacích staníc. K rozvoju elektromobility chce prispieť aj vybudovaním obrovskej európskej siete nabíjacích bodov. Tých má vzniknúť po celej Európe do roku 2020 až 10 000. Pri tejto príležitosti spustila spoločnosť kampaň „Sloboda je elektrická“, ktorej súčasťou je video-upútavka s elektrickými „beštiami“.

Koncern E.ON vybuduje po celej Európe sieť pozostávajúcu z 10 000 ultra-rýchlych nabíjacích bodov. Tie budú disponovať výkonom 150 kW, pričom ich modularita umožní zvýšiť výkon až na 350 kW. Tieto parametre nasvedčujú tomu, že sa bude jednať o nedávno predstavené nabíjacie stanice od ABB – Terra HP. E.ON uvádza, že nabíjaním na jej nových nabíjačkách získa vodič za 20 až 30 minút dojazd 400 km. V Európe sa pritom dočkáme aj ďalších 400 nabíjacích staníc s výkonom 350 kW, ktoré do troch rokov vybuduje spoločný podnik automobiliek BMW, Mercedes-Benz, Audi, Porsche a Ford- Ionity.

Náš tip
Greenway vybuduje na Slovensku ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkonom do 350 kW

„Sloboda je elektrická“

Okrem obrovskej nabíjacej siete ultra-rýchlych nabíjačiek zaujal E.ON aj video-kampaňou „Sloboda je elektrická“, ktorej aktérmi sú výnimočné elektrické vozidlá. Veď tu nájdeme napríklad jediný plne elektrický monster truck „Bigfoot #20“, ktorý je napájaný 30 separátnymi batériami. Prototyp hyperšportového elektromobilu Tachyon Speed od Raesr zas disponuje výkonom 1 250 koní a krútiacim momentom 4 950 Nm. Z 0 na 60 MPH (97 km/h) zrýchli pod 3 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 390 km/h. Nemenej zaujímavý je aj elektrický superbike s maximálnou rýchlosťou 322 km/h. E.ON chce týmto videom demonštrovať, že elektrický pohon je využiteľný v každom type vozidla.

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: E.ON

6. novembra 2017
Fotománia

+