MojElektromobil
eAutoportal 26. septembra 2017

Spoločnosť ABB vo svoje tlačovej správe informuje, že dodala slovenskej sieti Lidl tri rýchlonabíjacie stanice. Kde sa na ne môžeme tešiť?

Švédsko-švajčiarska korporácia ABB, ktorá je popredným výrobcom rýchlonabíjacích staníc dodala slovenskému Lidlu tri nabíjacie stanice. Konkrétne sa jedná sa o rýchlonabíjačky typu Terra 53 CJG. Tie umožňujú nabíjanie jednosmerným (DC) prúdom výkonom 50 kW, a to prostredníctvom štandardov CCS a CHAdeMO. K dispozícii je aj nabíjacia jednotka so striedavým (AC) prúdom o výkone 43 kW. Ta sa pripája k vozidlu cez Type 2 (Mennekes) konektor.

Náš tip
Billa spustila na Slovensku svoje vlastné nabíjacie stanice pre elektromobily

lidl nabijacie stanice

V prevádzke v Novej Dubnici a Seredi

Koncom roka 2016 sprevádzkoval Lidl takúto rýchlonabíjaciu stanicu na parkovisku pred svojim obchodným domom v Novej Dubnici. Jej služby sme už niekoľkokrát využili a môžeme potvrdiť, že funguje výborne, pričom sme mali pocit, že nabíja ešte rýchlejšie, ako konkurenčné nabíjačky s rovnakým výkonom. Druhá nabíjacia stanica sa nachádza v areáli skladu Lidl v Seredi. Na nabíjanie však potrebujete povolenie. Hneď pri plote areálu sa ale nachádza verejne dostupná AC nabíjacia stanica (2 x 22 KW – Type 2).

lidl nabijacie stanice

Kde vyrastú nové stanice?

Hlavnou otázkou nateraz ostáva, kde sa budú inštalovať nové nabíjacie stanice. O tom obe spoločnosti zatiaľ mlčia. Podľa slovenského Tesla Clubu prichádzajú do úvahy prevádzky Lidlu v Púchove, Prešove, Moldave nad Bodvou či vo Zvolene. Minimálne v Púchove už majú v rámci parkoviska pred obchodným domom urobenú predprípravu pre inštalovanie nabíjacej stanice.

Situáciu okolo nabíjacích staníc Lidlu budeme pozorne monitorovať a v prípade nových informácií vás budeme samozrejme informovať.

Zdroje: tlačová správa, TeslaClub.sk

26. septembra 2017
Fotománia

+