MojElektromobil

Na východnom Slovensku rastie štvrtá nabíjacia stanica Tesla Supercharger v našej krajine. Kabeláž a stojany sú už nainštalované, spustené by mali byť do 2 týždňov.

O začiatku výstavby Tesla Supercharger sme vás informovali len pred pár dňami. Ultrarýchla nabíjacia stanica vyrástla na parkovisku obchodného centra Atrium Optima v Košiciach.

Na mieste sú 4 nabíjacie stojany V3 s nabíjacím výkonom do 250 kW. Ide o prvý Supercharger 3.generácie na Slovensku. Pozrite si aktuálne fotografie stanice Supercharger V3 v Košiciach.

Kde budú ďalšie?

Tesla neustále rozširuje svoju nabíjaciu sieť a nevynecháva ani Slovensko. Po Sielnici pri Zvolene, Bratislave a Demänovej pri Liptovskom Mikuláši ide o štvrtý Supercharger v krajine.

Vo vedľajšom rade parkovacích miest (smerom južne) na parkovisku OC Atrium Optima pribudnú aj AC a DC nabíjacie stojany od slovenského výrobcu Ejoin.

Tesla Supercharger V3 Košice (Foto: FB/Slovaktech spol. s.r.o)

Tesla Supercharger V3 Košice (Foto: FB/Slovaktech spol. s.r.o)
Inštalácia stojanov Tesla Supercharger V3 Košice (Foto: FB/Slovaktech spol. s.r.o)

Ďalší, v poradí piaty Supercharger vyrastie v meste Trenčín, s plánovaným spustením v 1. kvartáli 2021. Má ísť taktiež o 3. generáciu s výkonom 250 kW. Ako spomína Stano Kurek z Tesla clubu, Trenčín aj Košice už budú predpripravené na upgrade na pripravovanú verziu 4, ako aj na budúce rozšírenie počtu stojanov.

Tešiť sa môžu majitelia aj na šiesty slovenský Supercharger, ktorý predbežne vyrastie v Lučenci. Na ten si majitelia počkajú do konca roka 2021.

 

26. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+