MojElektromobil

Po Bratislave, Sielnici a Demänovej Tesla na Slovensku buduje štvrtú nabíjaciu stanicu Supercharger. Tešiť sa na ňu môžu v Košiciach, pričom pôjde o prvý Supercharger V3 v krajine. Máme aj nové informácie o servisovaní Tesiel na Slovensku.

Prvý Supercharger na východe

Nový Supercharger so 4 nabíjacími stojanmi sa aktuálne buduje na parkovisku obchodného centra Atrium Optima v Košiciach. Samotná výstavba má byť dokončená do 14 dní. Následne je len otázkou času, kedy Tesla nabíjacie stojany spustí. Má ísť dokonca o prvý Supercharger 3.generácie (V3) – s výkonom do 250 kW a bez rozdeľovania nabíjacieho výkonu. Fórum Tesla Club Slovakia o tom informuje na svojom webe. Po spustení Superchargeru v Košiciach bude pomyselným dojazdom pokryté celé územie SR. Na mape Tesly zatiaľ tento Supercharger nenájdete, no nájdete ho na nezávislom webe supercharge.info .

Tesla Supercharger - OC Atrium Optima Košice
Tesla Supercharger – OC Atrium Optima Košice (Zdroj: Atrium Optima)

Mobilný servis na hraniciach

Napriek dlhodobým snahám Tesla Clubu Slovakia otvoriť na Slovensku showroom a servisné centrum sa to žiaľ ešte nepodarilo. Situáciu brzdí pandémia, ako aj stále príliš malý počet elektromobilov Tesla na Slovensku.

Kompromisným riešením má byť zatiaľ mobilný servis od bratov Čechov. Zamestnanci pražského servisu prídu po rezervovaní konkétneho termínu na vybrané miesto na hranici so Slovenskom a opravia slovenskú Teslu. Tento servisný systém má byť spusteý od decembra 2020.

Tesly Model 3 na Salóne elektromobilov v Košiciach
Tesly Model 3 na Salóne elektromobilov 2020 v Košiciach (Foto: Marek Kolož)

 

11. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+