MojElektromobil

Vyzerá to tak, že tempo výstavby nových nabíjacích staníc Tesla Supercharger 3. generácie po Európe sa zvyšuje. Prvé by mali prísť už v najbližších týždňoch.

Ešte v januári Elon Musk povedal, že výstavba nových Superchargerov V3 by sa mala rozbehnúť tento rok, a nie len v USA.

Správa hovorí o tom, že na lodi ktorá smeruje do Holandska sa nachádza 16 nových stojanov Supercharger V3. A ich výstavba by sa mala oneskoriť z dôvodu situácie spôsobenej novým koronavírusom. Zaujímavé je však to, že supercharge.info napočítal do kopy až 62 stojanov, ktoré sa majú stavať po mestách Apeldoorn, Rijwijk a Uden.

Nabíjacie stanice nebudú len v Holandsku, nemecký web TE Magazin píše aj o tom, že 40 stojanov V3 je plánovaných v meste Hilden, ktoré sa nachádza na západe Nemecka neďaleko Düsseldorfu. Na mieste sa už nachádza pár V2 stojanov. No teraz by tam teda malo pribudnúť 40 V3 stojanov.

Tak isto vo Francúzsku, Nórsku, Taliansku a Dánsku. Francúzske mesto Saint-Launtent-sur-Manoire by malo dostať 8 V3 stojanov, v Nórskom Liertoppen by malo pribudnúť 12 stojanov V3. V Dánskom Ikast by malo pribudnúť 16 nových V3 stojanov. A v Talianskom Forli 20.

Tieto nové V3 Superchargery sú podstatným krokom pri predaji nových vozidiel Tesla Model 3 a Model Y, ktoré podporujú nabíjanie až do 250kW, cestovanie po Európe by teda malo byť onedlho ešte rýchlejšie ako predtým. Tým pádom by jedna “pauza” na nabíjanie mala trvať približne 15 minút.

 

4. apríla 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+