MojElektromobil

Tesla, renomovaný výrobca elektrických vozidiel, urobil prelomové oznámenie o svojej sieti Supercharger v Kanade. Spoločnosť sa rozhodla sprístupniť svoje Superchargery aj iným značkám elektrických vozidiel, čím signalizuje odklon od svojej predchádzajúcej stratégie zachovania exkluzivity. Tento krok odráža odhodlanie Tesly podporovať rast trhu s EV, a tiež elektrickú mobilitu v Kanade. O správe informuje Electrive.

Téme superchargerov sme sa venovali aj v týchto článkoch:

Sieť Superchargerov od spoločnosti Tesla je známa svojimi schopnosťami rýchleho nabíjania a rozsiahlym pokrytím v rôznych regiónoch. Nabíjačky Supercharger, ktoré boli pôvodne dostupné výhradne pre majiteľov vozidiel Tesla, budú teraz prístupné aj pre elektrické vozidlá od iných výrobcov. Toto rozhodnutie predstavuje významný krok smerom k vytvoreniu inkluzívnejšej a kolaboratívnejšej infraštruktúry nabíjania EV.

Kanada sa stala kľúčovým trhom pre prijatie elektrických vozidiel s rastúcim počtom výrobcov automobilov, ktorí kanadským spotrebiteľom predstavujú svoje modely.. Poskytnutím prístupu k svojej robustnej nabíjacej sieti sa Tesla snaží podporiť širšie prijatie elektrických vozidiel. Zatiaľ čo konkrétne podrobnosti o implementácii tejto iniciatívy neboli zverejnené, rozhodnutie Tesly bude mať pravdepodobne pozitívny vplyv na trh s elektrickými vozidlami v Kanade. Zvýši pohodlie a dostupnosť možností nabíjania pre majiteľov všetkých EV, čím sa zmiernia obavy z dojazdu a dostupnosti nabíjacej infraštruktúry.

Salon Elektromobilov 2023 BA (74)
Tesla na akcii Salón Elektromobilov 2023 | Zdroj: Michal Lauko

Už začiatkom marca spoločnosť Tesla otvorila svoje nabíjacie stanice pre majiteľov všetkých elektromobilov v susednom USA. Týmto krokom sa používateľom otvorí do roku 2025 ďalších 7 500 staníc, z čoho minimálne 3 500 tvoria V3 Superchargery. Do konca roka 2024 by chceli pridať nové Superchargery, ktorých počet by sa mal voči tomu dnešnému dokonca zdvojnásobiť.

Zaujímavá spolupráca medzi Teslou a Fordom

Táto spolupráca sa týka najmä Superchargerov v USA a Kanade. Vozidlá spoločnosti Fod by tak mali z výrobnej linky prísť s už prispôsobeným nabíjaním tak, aby mohli využívať nabíjací potenciál nabíjacích staníc Tesla. Generálny riaditeľ Fordu, Jim Farley, tak koncom minulého týždňa povedal, že vodiči Fordu „budú mať začiatkom budúceho roka prístup k viac ako 12 000 nabíjačkám Tesla Supercharger v USA a Kanade.

Pre Kanadu znamená nedávne oznámenie federálne investície vo výške približne 25 miliónov dolárov uskutočnené prostredníctvom programu infraštruktúry pre vozidlá s nulovými emisiami (ZEVIP) Natural Resources Canada (NRCan) a iniciatívy pre nasadenie infraštruktúry elektrických vozidiel a alternatívnych palív. Vláda navyše zdôrazňuje, že financovaním prispelo 30 organizácií a ich partnerov, čo viedlo k celkovej investícii presahujúcej 35 miliónov dolárov.

Náš tip
Salón Elektromobilov 2023 Trenčín: Vyskúšať si môžete tieto modely od Peugeot
31. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+