MojElektromobil

Majiteľ Tesly sa pokúsil nabiť svoje elektrické vozidlo na zaplavenom Superchargeri. Výsledkom bolo bezproblémové nabitie elektromobilu, nad ktorým však mnoho ľudí krútilo hlavami. Udalosť sa odohrala v Severnej Karolíne (USA), kde silný dážď spôsobil, že sa neďaleký potok vylial a zaplavil nabíjacie stanice, informuje InsideEVs.

Napriek zaplavenej oblasti sa vodič Tesly pokúsil použiť Supercharger, ktorý obkolesila prívalová voda. Podľa správ vodič ignoroval bezpečnostné výstrahy, ktoré umiestnili okolo stanice. Následne prešiel niekoľko centimetrovou vodou, aby sa dostal k nabíjaciemu zariadeniu. Nabíjacia stanica fungovala bezproblémovo, čo zabezpečilo úplné nabitie auta.

V každom prípade sú ale elektrina a voda veľmi nebezpečná kombinácia. Pri chybovosti automobilu alebo nabíjačky môže dôjsť k veľmi nepríjemným zraneniam majiteľov elektromobilov. V USA však nie sú zaplavené nabíjacie stanice ničím tak nezvyčajným. Na videu si môžete pozrieť, ako to dopadlo, keď podobná situácia nastala aj v Európe.

Odpoveď je teda jednoduchá: zatopené Tesla Superchargery fungujú. Otázkou však ostáva ich bezpečnosť.

Takéto nabíjanie predstavuje hrozbu

Tesla zavádza bezpečnostné opatrenia, ako napríklad bezpečnostné kužele a výstražné značky, aby ochránila majiteľov EV aj zariadenia Supercharger pred poškodením. V konečnom dôsledku je však zodpovednosťou vodičov zabezpečiť, aby nabíjacie stanice používali bezpečne a správne.

Na záver pripomenieme, že jedna stanica Tesla Supercharger v americkom Raleigh bola poškodená po tom, čo sa vodič pokúsil nabiť svoj elektromobil v zaplavenej oblasti. Vznikli tak veľké škody pre spoločnosť rovnako ako bol ohrozený ľudský život. Zákaznícka podpora Tesly odporúča nenabíjať vozidlo ani sa ho pokúšať premiestniť zo zaplavenej oblasti, zatiaľ čo technikov Tesly vysielajú na posúdenie a opravu nabíjacieho zariadenia. Incident zdôrazňuje dôležitosť dodržiavania bezpečnostných protokolov a správneho používania nabíjacích staníc.

Náš tip
Preverili reálny dojazd elektromobilov. Ktoré zvládajú diaľnicu najlepšie?
18. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+