MojElektromobil

Salón Elektromobilov sa vracia aj v roku 2023, aby hneď v štyroch slovenských mestách naplno predstavil svet e-mobility so všetkým, čo k tomu patrí. Po Bratislave sa svojho vlastného Salónu dočká aj Trenčín. Salón Elektromobilov 2023 tu svoje brány naplno otvorí počas 16. až 18. júna v priestoroch obchodného centra Laugaricio.

Už tradične bude hostiť tie najväčšie mená automobilového priemyslu s desiatkami elektromobilov, hybridov, plug-in hybridov, ale aj elektrických kolobežiek a motocyklov. Prezentácie, diskusie a vystavené modely poskytnú prierez svetom elektrických vozidiel každého druhu a testovacie jazdy sa zase postarajú o praktické zoznámenie s elektrickou jazdou na vlastnej koži. Samozrejmosťou je sprievodný program, súťaže o rôzne ceny a najnovšie aj koncert pre najmenších.

Hrdé levíčatá na Salóne Elektromobilov 2023

Na Salón Elektromobilov 2023 do Trenčína svojich priaznivcov a všetkých záujemcov o novinky zo sveta modernej mobility pozýva aj značka PEUGEOT. Na návštevníkov budú čakať najnovšie modely PEUGEOT 308 plug-in hybrid aj vo verzii SW a absolútna novinka tohto roka – PEUGEOT 408 v hybridnej verzii. V testovacom centre si záujemcovia budú môcť vyskúšať ešte aj plne elektrický model PEUGEOT e-2008.

Foto: Peugeot

PEUGEOT 408: Dynamický fastback, prekvapivý z každej strany

Nový model PEUGEOT 408, dynamický a inovatívny fastback,  bol neočakávaný. Nikto nevedel, že takýto model príde. Je iný a prvý svojho druhu v histórii značky, ako aj na automobilovom trhu ako takom. Tento model je typickým nositeľom hlavných hodnôt značky ALLURE, EMOTION, EXCELLENCE.

ALLURE:

 • Ponúka novú karosársku verziu  s konštruktérskou  dokonalosťou zameranou  na efektívnosť a inteligentnú elektrifikáciu.
 • Má v sebe špičkové technológie určené pre potešenie z jazdy a zamerané na inštinktívne používanie.
 • Má nový emblém značky s hlavou leva.
 • Nový typ zadného nárazníka s obráteným prelisom
 • Veľké kolesá s priemerom 720 mm
 • Priestranný druhý rad sedadiel, veľkoryso dimenzovaný batožinový priestor
 • Efektívny aerodynamický tvar aj napriek svojej veľkosti – dĺžka 4,69 m, výška 1,48 m

EMOTION:

 • PEUGEOT 408 ponúka vodičovi aj pasažierom najnovšiu generáciu PEUGEOT i -Cockpit®, ktorú okamžite spoznáte podľa kompaktného volantu určeného pre potešenie z jazdy a kontrolovanú agilitu.

EXCELLENCE

Asistenčné systémy vodiča využívajú údaje zo 6 kamier a 9 radarov, čím poskytujú pokoj a bezpečnosť. Zahŕňajú:

 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop and Go,
 • Night Vision, ktorý upozorňuje na zvieratá, chodcov alebo cyklistov pred vami skôr, ako na ne dopadne diaľkové svetlo,
 • Monitorovanie mŕtveho uhla na veľké vzdialenosti (75 metrov),
 • Rear Traffic Alert, ktorý upozorňuje na potenciálne nebezpečenstvo pri cúvaní.

Špičkový Peugeot 408 bude na návštevníkov Salónu Elektromobilov 2023 čakať v plug-in hybridnej verzii s výkonom 165 kW! Na Slovensku je okrem toho v ponuke aj základná verzia s výkonom 132 kW a benzínová verzia s výkonom 96 kW. Očakávaná plne elektrická verzia na trh dorazí v koncom prvého polroka 2023.

Peugeot 408 | Foto: Peugeot

PEUGEOT 308: Auto roka 2022 na Salóne Elektromobilov!

Nový model PEUGEOT 308, zosobnenie novej identity značky, je prvé sériové vozidlo s novým logom. Je atraktívny nielen svojím jedinečným dizajnom, ale aj prepracovanými technológiami. Skrýva v sebe najmodernejšie asistenčné systémy vodiča, ako sú parkovacia kamera, varovný systém pred kolíziou, asistent mŕtveho uhla s dosahom 75 metrov, asistent núdzového brzdenia a aktívny systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu so zásahom do riadenia, ktoré zaisťujú špičkovú bezpečnosť pri šoférovaní.

PEUGEOT i-Cockpit® (kompaktný volant, head-up displej, centrálna dotyková obrazovka) prešli pre potreby nového modelu PEUGEOT 308 ďalším vývojom a modernizáciou. S prvkami ako i-Connect® Advanced a digitálny ovládač i-Toggles® má tento model intuitívny a prepojený informačný a zábavný systém.

V duchu hesla Power of Choice ponúka automobilka pre nový model PEUGEOT 308 dve plug-in hybridné verzie (spojenie elektrického a benzínového motora s výkonom 132 kW (180 k) a 165 kW (225 k)) ako aj viacero benzínových a naftových spaľovacích motorov. Plne elektrická verzia má nasledovať v roku 2023.

Peugeot 308 | Foto: Peugeot

PEUGEOT e- 2008 

Prvé SUV značky PEUGEOT so 100 % elektrickým pohonom, ktoré ponúka prístup do nového vzrušujúceho sveta: vysoká úroveň elegancie, tichá prevádzka, žiadne vibrácie a povolený vjazd do obmedzených zelených zón. Má dojazd 320 km (podľa normy WLTP) a jeho výkon 100 kW (136 k) a krútiaci moment 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h) zaručujú prvotriedne zrýchľovanie. Dynamické vlastnosti nového modelu PEUGEOT e-2008 SUV prinášajú radosť z jazdy a pocit na ceste, ktorými sú vozidlá tejto značky dobre známe. Overiť si to budete môcť na vlastnej koži.

PEUGEOT e- 2008 | Foto: Peugeot
Náš tip
Salón Elektromobilov 2023 Trenčín: GreenWay prináša veľkú letnú akciu!
31. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+