MojElektromobil

Nielenže Tesla začala v Európe na elektromobiloch Tesla Model S a Tesla Model X ponúkať testovacie jazdy, ako upozorňuje Teslarati, táto dvojica sa dostala v nových verziách už aj do predaja cez online konfigurátor. Pre vybrané krajiny to znamená napríklad dostupnosť verzie Long Range, no najväčšia novinka je to pre Slovensko.

Cena Tesla Model X

Elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X má online konfigurátor Tesla pre Slovensko dostupné v základnej verzii, ako vo vrcholovom prevedení Plaid. Tesla Model X v základe začína na 98 990 €, k čomu je potrebné pripočítať DPH a ďalších 880 € za dopravu a manipuláciu. Cena Tesla Model X Plaid začína na 118 990 €.

Tesla Model X cena Slovensko | Foto: Tesla

Cena Tesla Model S

Tesla Model S v online konfigurátore pre Slovensko začína na cene 90 990 €. Za verziu Tesla Model S Plaid si priplatíte ďalších 25 000 €. Tá totiž začína na cene 115 990 €. Opäť k tomu treba pripočítať dopravu a manipulačný poplatok, ako aj DPH. Zaujímavá môže byť správa, že pri všetkých konfiguráciách S aj X je bez príplatku možné vyberať medzi klasickým volantom a “oseknutým” prevedením Yoke.

Tesla Model S Plaid cena Slovensko | Foto: Tesla

Vyzerá to jednoducho, prax vie byt komplikovaná

Dvojicu elektromobilov Tesla Model S a Tesla Model X, dokonca aj vo verzii Plaid, si už teda môžete cez oficiálny konfigurátor Tesly objednať aj priamo zo Slovenska. To, či by ste to mali robiť takto priamo je však druhou vecou. Objednať Teslu je jednoduché, no urobiť to správne vyžaduje trochu viac znalostí a úsilia.

V konfigurátore sú napríklad uvedené ceny bez DPH, manipulačného poplatku či dovozných nákladov. To všetko treba zvážiť, navyše je tu vec obhliadky elektromobilu pri prevzatí a kopa ďalších vecí, ktoré na prvý pohľad nie sú vôbec zjavné, no pri kúpe Tesly sa im nevyhnete.

Objednať Teslu cez konfigurátor je preto len základ. Riešiť treba aj prihlásenie, poistenie, niekedy financovanie či problematiku DPH. Je to také malé umenie. Na Slovensku aj preto funguje špecializovaná spoločnosť DriveTesla.sk, ktorá s nákupom Tesiel pomáha prakticky v každom ohľade. Dokáže vybaviť všetko potrebné a ešte dokáže aj ušetriť.

Za firmou DriveTesla.sk stojí Jaroslav “Jairo” Kapšo, ktorého môžete poznať napríklad z akcií Salón Elektromobilov, eFleet Day či Smart Roadshow. Ide o dlhoročného majiteľa elektromobilov, ktorý má bohaté skúsenosti, o ktoré sa podelil napríklad aj v článkoch o degradácii batérií, v rozhovore o živote s Tesla Model 3 či v prvých dojmoch z Tesla Model Y.

Ak teda seriózne uvažujete nad nákupom Tesly, novej alebo aj jazdenej, tak DriveTesla.sk je tým správnym miestom, na ktoré sa môžete obrátiť.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+