MojElektromobil

Tesla Model S Plaid a Tesla Model X Plaid svoj debut v Európe zažili len veľmi nedávno. Tesla teraz spúšťa, respektíve rozširuje, marketingové aktivity za účelom posilnenia predajov svojich elektromobilov, a to vrátane spomínanej dvojice. Ako informuje portál Teslarati, pre potenciálnych zákazníkov boli v Európe spustené testovacie jazdy na modeloch Tesla s prívlastkom Plaid.

Tesla na sociálnej sieti Instagram zverejnila príbeh, ktorý používateľov navigoval na formulár pre prihlásenie sa na testovacie jazdy na elektromobiloch Tesla Model S, Tesla Model 3, Tesla Model X a Tesla Model Y.

Pozorným pozorovateľom pri tejto príležitosti neušla skutočnosť, že vo vybraných európskych krajinách je možné využiť aj testovacie jazdy na modeloch Tesla Model S Plaid a Tesla Model X Plaid, čo je s ohľadom na ich nedávny európsky príchod celkom prirodzené.

Výkonnejšie modely len pre skúsených vodičov

Portál si v súvislosti s prihlasovacím formulárom všimol aj jednu zaujímavosť. Pre testovacie jazdy na elektromobiloch Tesla Model 3 a Tesla Model Y medzi požiadavkami figuruje jednoduchá informácia „platný vodičský preukaz“.

Pri dvojici Tesla Model S a Tesla Model X to už ale je „platný vodičský preukaz vlastnený po dobu minimálne 7 rokov“. Vysvetlenie má byť celkom jednoduché. Elektromobily Tesla Model S Plaid a Tesla Model X Plaid nešetria v oblasti výkonu, a tak Tesla zvolila trochu opatrnejší prístup. Skúšobnú jazdu umožní len vodičom, pri ktorých je predpoklad, že za sebou už majú dostatočné jazdné skúsenosti.

Testovacie jazdy majú byť skvelým marketingovým ťahom, ale aj dobrým nástrojom ako ešte stále váhajúcich ľudí predsedať k tomu, že objednať Teslu bude skutočne ten správny krok.

Náš tip
Tesla Model S Plaid a Tesla Model X Plaid oficiálne dorazili do Európy
11. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+