MojElektromobil

Na kritickú situáciu okolo koronavírusu, ktorá so sebou prináša aj čoraz prísnejšie preventívne opatrenia, musela promptne zareagovať aj Tesla. Aktuálne z Nemecka stiahla všetok svoj americký personál. Na tému upozornil portál Electrek.

Ešte donedávna v Nemecku desiatky amerických občanov pracovali na pripravovanej fabrike Gigafactory Berlin, no vzhľadom na prudký vývoj v ostatných dňoch je dnes situácia podstatne iná. 

Na jednej strane je stiahnutie personálu považované za preventívne opatrenie, no na strane druhej ide o priamu reakciu na vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten oznámil, že osobám z Európy bude do USA po dobu 30 dní zakázaný vstup.

Reakcia preto musela byť okamžitá a skupine približne 30 Američanov bol preto prikázaný bezodkladný návrat do Spojených štátov. Podľa dostupných informácií všetci dotknutí zareagovali a už počas včerajšieho dňa sa vydali na cestu. 

Hoci tridsiatka zamestnancov pôsobí vzhľadom na veľkosť projektu Gigafactory Berlin ako malé číslo, ich odchod môže negatívnym spôsobom zasiahnuť celkové napredovanie výstavby. Keď však do úvahy vezmeme, čo všetko sa momentálne deje v súvislosti s pandémiou koronavírusu, odchod zamestnancov môže byť tým najmenším problémom. 

Pripomeňme si, že Tesla chcela výrobný proces v novej továrni Gigafactory Berlin spustiť už v júli 2021. Všetky procesy spočiatku napredovali veľmi aktívne, no dnes je už všetko inak. V problémoch sa pred časom taktiež ocitla aj čínska továreň Gigafactory. Kvôli koronavírusu bol zrušený tohtoročný ženevský autosalón, ako aj výstava Ampér 2020.

Náš tip
Tesla šokuje: Model Y sa do Európy dovážať nebude. Dodávky vybaví až Giga Berlin
13. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+