MojElektromobil

Tesla musí odstaviť prevádzku svojej čínskej továrne Gigafactory. Dôvodom je nariadenie čínskej vlády, ktorá v rámci protiopatrení voči vyčíňajúcemu koronavírusu 2019-nCoV zaviedla viacero obmedzení. Ide o obmedzenia vrátane dočasného uzatvorenia niektorých pracovísk a firiem. Tesla je jednou z spoločností, ktoré nariadenie zasiahlo a jej továreň musí byť uzatvorená do 9. februára.

Produkcia elektromobilov Tesla Model 3 bude zastavená na približne 10 dní, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť odloženie naplánovaných dodávok. Vedenie spoločnosti napriek tomu očakáva, že tento krok bude mať len mierny vplyv na dosiahnuté finančné výsledky spoločnosti za prvý kvartál roku 2020.

Zach Kirkhorn, finančný riaditeľ spoločnosti Tesla, na margo vzniknutej situácie uviedol, že v Šanghaji produkovaný Model 3 sa na štvrťročných ziskoch podieľa len malým zlomkom.

Tesla v závere minulého roka prvé Tesly “Made in China“ odovzdala do rúk zákazníkov, čo prakticky symbolizovalo dosiahnutie dôležitého míľnika. Jednak na mieste terajšej továrne začiatkom roka 2019 bolo len blato a tráva, no lokálna produkcia elektromobilov Tesle pomôže v boji o získanie trhového podielu na ekonomicky dôležitom čínskom trhu.

Náš tip
Elon Musk mení označovanie tovární Gigafactory
31. januára 2020
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+