MojElektromobil

Tesla na sociálnej sieti Weibo zverejnila prvé oficiálne snímky elektromobilu Tesla Model 3 vyrobeného vo fabrike Gigafactory 3. Fotografie prinášajú prvý pohľad na elektrický sedan vyrobený priamo v Číne. Pričom zaujímavé, hoci trochu očakávané, sú niektoré drobné odlišnosti, ktoré by sme len márne hľadali na modeloch z americkej výrobnej linky.

Fotografie zachytávajú model v modrej farbe s kolesami 18” Aero Wheels. Prvou drobnou zmenou je názov výrobcu „Tesla“, umiestnený na ľavej časti veka kufra, ktorý je preložený do čínštiny. Na pravej strane sa nachádza popis modelu „Model 3“, no ten je nahodený v pôvodnom znení, čo môže trochu prekvapiť.

Čínsky model dostáva dvojicu nabíjacích portov používaných v Číne, čo má majiteľom umožniť lepšie využívať rozvíjajúcu sa sieť nabíjačiek. Nejde však o úplnú novinku. Tesla týmto spôsobom aj doteraz upravovala modely svojich elektromobilov, ktoré boli určené na exportovanie do Číny.

Z výrobných liniek fabriky Gigafactory 3 má pri formálnom spustení podľa prvotných odhadov vychádzať približne 1000 elektromobilov Tesla Model 3 týždenne. Časom je plánované ambiciózne zvýšenie tejto produkcie až na 3000 vozidiel týždenne. Tesla týmito krokmi plánuje lepšie podchytiť tamojší trh a podporiť predaje svojich elektromobilov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. novembra 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+