MojElektromobil

správu priebežne aktualizujeme

Ešte včera to všetko vyzeralo úplne normálne a automobilky hrdo hlásili, čo všetko majú na najbližšie dni pripravené. Dnes je už situácia úplne iná. Aktuálnemu vyčíňaniu koronavírusu COVID-19 za obeť čerstvo padne aj tohtoročný autosalón v Ženeve.

Do celého procesu zasiahla švajčiarska vláda, ktorá vzhľadom na aktuálnu situáciu a prevládajúce obavy zakázala verejné podujatia/zhromaždenia s viac ako 1000 účastníkmi. Ako informuje portál TheVerge, nariadenie bude zatiaľ platné do polovice marca. Jubilejný 90ty medzinárodný autosalón Ženeva 2020 mal prebehnúť budúci týždeň.

Koronavírus narobil v ostatnej dobe organizátorom významných podujatí poriadne problémy. Technologický svet tento rok prišiel o MWC, ako aj vývojársku konferenciu Facebooku F8. Podujatia rušia aj ďalší veľký hráči, napríklad Microsoft, no netýka sa to len technologického sveta, ale aj toho športového – v ohrození sú vraj aj letné olympijské hry.

O zrušení ženevského autosalónu už organizátor Palexpo informoval jednotlivých vystavovateľov. S odvolaním sa na tri zdroje dobre oboznámené so situáciou o tom píše Reuters.

Doplnené 12:07

Zrušenie autosalónu už oficiálne potvrdili aj organizátori. Uviedli, že posunutie termínu nepripadá do úvahy, takže tento rok budeme zjavne úplne bez ženevského autosalónu. Navyše to nemusí byť, a asi ani nebude posledným podujatím, o ktoré ešte prídeme v dohľadnej dobe.

Automobilky, ktoré sa chystali odhaliť veľké novinky, teraz nemajú príliš veľa možností na manévrovanie a zorganizovanie vlastných prezentácií. Preto môžeme očakávať, že predstavenia prebehnú len v online priestore, aby nedošlo k zbytočnému zdržovaniu.

Čo sa týka finančnej otázky, so žiadnym odškodňovaním (vystavovateľov) sa momentálne nepočíta. Organizátori uvádzajú, že zrušenie je dôsledkom okolností “vyššej moci”, preto ani žiadne prípadne žaloby nepochodia. Pristúpi sa k refundácii ceny vstupeniek, takže sklamaní zákazníci svoje peniaze dostanú naspäť.

Ženevský autosalón je jedným z najvýznamnejších automobilových podujatí na svete. Automobilky tu pravidelne predstavujú svoje novinky. Správy z predchádzajúceho ročníka sme vám priniesli naživo aj my.

Náš tip
Ženevský autosalón našimi objektívmi | Ženeva 2019
Náš tip
Záverečný sumár ženevského autosalónu: Citeľne väčší záujem o elektromobily | Ženeva 2019

správu priebežne aktualizujeme

28. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+