MojElektromobil

Kvôli aktuálnej situácii okolo koronavírusu COVID-19 bola zrušená výstava elektrotechniky AMPER 2020, ktorá je už tradične spojená aj s výstavou elektromobilov. Po autosalóne v Ženeve sme tak v krátkom časovom období prišli už o dve zaujímavé akcie.

Výstava AMPER 2020 sa mala uskutočniť v termíne od 17. do 20. marca v Brne, no nakoľko bolo v Česku potvrdených už niekoľko prípadov nákazy koronavírusom, organizátori sa rozhodli tento rok nakoniec vynechať. Predsa len ochrana zdravia je na prvom mieste.

„Vzhľadom na aktuálnu medzinárodnú situáciu šíriacej sa epidémie ochorenia COVID-19, kedy počet nakazených rapídne rastie a len tažko je možné predpovedať ďalší vývoj, a tiež vzhľadom na žiadosť väčšiny vystavovateľov, sme boli nútení presunúť konanie veľtrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17. až 20. marca 2020 do obvyklého termínu veľtrhu AMPER 2021,“ uvádza oficiálna stránka veľtrhu.

O presnom termíne konania veľtrhu v budúcom roku budú usporiadatelia informovať. Opatrenia proti epidémii koronavírusu efektívne znamenajú, že množstvo veľkých akcií a podujatí tento rok jednoducho neprebehne. Niektoré sú zrušené úplne, iné využívajú online vysielanie.

Prvý prípad koronavírusu bol dnes oficiálne potvrdený už aj na Slovensku. Či sú v ohrození aj slovenské automobilové výstavy ako Autosalón v Bratislave, zatiaľ nie je známe. Ten sa má konať v termíne 22. – 26. apríla 2020 a jeho súčasťou má byť aj bohatý sprievodný program týkajúci sa elektromobilov. Naša redakcia sa spolupodiela na jeho príprave. O situácii vás budeme priebežne informovať.

6. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+