MojElektromobil

Už niekoľko slovenských miest, ich mestských úradov aj policajtov využilo možnosť čerpať dotáciu z Environmentálneho fondu na elektromobil. Nedávno bol schválený nákup elektromobilu pre úrad mestskej časti Bratislavy – Petržalka a teraz sa ho dočká aj mesto na druhom konci Slovenska – Rožňava. O jeho kúpe teraz informoval primátor Pavol Burdiga na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Tento elektromobil by mal byť päť- až sedemmiestny. Používať ho budeme na mestské účely, možno na rozvoz stravy pre školy a škôlky.

Pavol Burdiga, primátor mesta Rožňava

Na kúpu elektromobilu získala samospráva v Rožňave, podobne ako samosprávy ostatných miest, dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 30.000 eur. Spolufinancovanie mesta je na úrovni vyše 1500 eur. Celá investícia je už zahrnutá v druhej zmene tohtoročného rozpočtu mesta, ktorú poslanci schválili na poslednom zasadnutí. Dodanie elektromobilu samospráve predpokladá najneskôr vo februári budúceho roka. Elektromobil sa zaradí do vozového parku mesta, ktorý zatiaľ tvoria automobily so spaľovacím motorom. Značka a konkrétny model elektromobilu zatiaľ nebol oznámený.

Náš tip
Miestny úrad v Petržalke sa môže tešiť na elektromobil Nissan Leaf
3. novembra 2018
Zdroj: Teraz.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+