MojElektromobil

Nie je to tak dávno, čo mestskí policajti v meste Žiar nad Hronom dostali dotáciu na elektromobil do ich vozového parku. Zdá sa, že trend ekologických elektrických vozidiel vo verejných inštitúciach bude pokračovať. Ďalšími štátnymi zamestnancami, ktorí sa môžu tešiť na elektromobil v ich službách, sú pracovníci úradu mestskej časti Petržalka v Bratislave. Potvrdzuje to kúpna zmluva v hodnote 31 500 Eur zverejnená na webovej stránke Petržalky. Elektromobil Nissan Leaf Acenta by mala dodať spoločnosť Auto – IMPEX. V cene by malo byť aj zaškolenie 3 osôb. Účelom nákupu je podpora elektromobility a aktívnej snahy o dosiahnutie dlhodobého zníženia množstva vypustených znečisťujúcich látok.

Nissan Leaf je najpredávanejším elektromobilom na svete. Nová generácia Nissan Leaf 2018 sa môže pochváliť základnou batériou o kapacite 40 kWh pri dojazde 378 km (NEDC). Rýchlonabíjačkou ju ide dobiť do 40 minút. Výkon vozidla je 110 kW a maximálna rýchlosť 144 kilometrov za hodinu. Batožinový priestor Nissanu Leaf má 435 litrov. Na našom trhu sa predáva v štyroch úrovniach výbavy – Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna v cenovom rozpätí od 31 400 až do 36 400 EUR.

Zdroj: BratislavskéNoviny

Náš tip
Nissan LEAF 2018 je novým najpredávanejším elektromobilom v Európe. Na tróne vystriedal Renault Zoe


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+