MojElektromobil

Rivian je mladá americká automobilka, ktorá bola založená v roku 2009 v Kalifornii. Vo svojom portfóliu má momentálne dve elektrické vozidlá. Rivian R1T je pickup, ktorý sa často porovnáva s Cybertruckom od Tesly, Rivian R1S je zase elektrické SUV postavené na platforme modelu R1T, ktoré má zaujať najmä rodiny s deťmi.

Mohlo by vás zaujímať:

Problémom však je, že automobilka sa zatiaľ špecializuje len na domáci americký trh. Nový Rivian R2 by to mal všetko zmeniť, pretože očakávame veľkú zmenu. Vozidlo bude oficiálne predstavené 7. marca 2024 o 19:00 nášho času a rezervácie budú dostupné v USA a Kanade. Avšak oficiálna stránka automobilky uvádza, že si nový model bude možné objednať aj z Európy.

Rivian R2
Rivian R2 | Zdroj: Rivian

Rivian R2 bude nový elektromobil značky, ktorý je určený pre globálny trh. Oficiálna stránka ďalej uvádza, že parametre budú zverejnené až pri predstavení. Podľa portálu Teslarati by mala novinka stáť približne 40 až 60 tisíc dolárov, prepočítavanie na eurá zatiaľ tak nemá zmysel. Počas predstavenia sa síce ceny dozvieme, ale len tie, ktoré budú platiť pre trh v USA a Kanade. Európske budú oznámené neskôr.

Rivian R2: Veľa informácií zatiaľ nemáme

Čo sa týka dizajnu, malo by ísť o kompaktné SUV, no niekoľko špionážnych fotografií hovorí opak, možno to nakoniec bude poriadne veľký elektromobil. Aktuálne modely značky ponúkajú nabíjanie s maximálnym výkonom 220 kW, je teda pravdepodobné, že novinka na tom bude podobne. Aktuálne modely tiež disponujú veľkými akumulátormi, aj variant s tým najmenším má kapacitu viac ako 100 kWh.

Náš tip
eFleet Day 2024: Konferencia, na ktorej by ste nemali chýbať | Podcast
27. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+