MojElektromobil

Automobilka Renault sa čerstvo pochválila svojimi predajnými výsledkami v oblasti elektrických áut za predošlý mesiac.

Ako upozornil portál InsideEVs, v januári 2020 s 10 819 predanými elektrickými vozidlami zaznamenala historický mesiac. Prekonaný bol predošlý míľnik z decembra 2019, kedy evidovala 6947 predajov.

V medziročnom porovnaní to vyzerá ešte atraktívnejšie – polepšila si o 137 %. V januári sa elektrické vozidlá na celosvetových predajoch Renaultu podpísali 7 %, na tých európskych to už bolo 12 %.

Aktuálne zverejnené čísla tak prekonali aj odhady analytikov. Renault im môže vďačiť zvýšenému záujmu o mestský elektromobil Renault Zoe, ktorého bolo predaných 9873 kusov. Z elektrickej ponuky Francúzov tento kúsok jednoducho dominuje a celkové dodávky už mali prekonať 250-tisícovú hranicu.

  • Renault ZOE – 9873 kusov, + 147 % medziročne
  • Renault City K-ZE – 180 kusov, novinka
  • Renault Kangoo Z.E. – 750 kusov, + 36 % medziročne
  • Renault Master Z.E. – 16 kusov, + 23 % medziročne

Čo ostatné značky?

Vďaka zverejňovaným výsledkom a štatistikám sa v úvode tohto roka dozvedáme viacero zaujímavých informácií. Napríklad aj to, ako sa darí predajom elektromobilu Nissan LEAF či výrobe modelov Volkswagen e-Golf a Tesla Model 3.

K tomu sa koncom januára pridal koncern Volkswagen Group s celkovým prehľadom predajov, medzičasom boli zverejnené finančné výsledky Tesly za 4. kvartál fiškálneho roka 2019 a aktuálne poriadne prekvapilo Švédsko, kde sa elektromobily tento rok začali predávať ako teplé rožky. Podobne ako v prípade Renaultu, aj Mitsubishi eviduje zvýšený predaj v Európe.

Náš tip
Dacia chystá lacný elektromobil, vraj pôjde o prezlečený Renault City K-ZE


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. februára 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+