MojElektromobil

Prehľad novoregistrovaných áut vo Švédsku za január tohto roka priniesol niekoľko zaujímavých informácií. Ako informuje portál EV Sales Blog, takmer každé tretie prihlásené auto bolo elektrifikované, pričom v tejto kategórii jasne dominovali plug-in hybridy.

Elektromobily a plug-in hybridy, ktoré na cesty pribudli v januári, dosiahli podiel 31 %. Celkovo ich bolo 5153, čo v lokálnom ponímaní medziročne predstavuje 94%-ný rast.

Keď sa pozrieme na tabuľku 20-ky najpredávanejších modelov elektrických áut za január 2020, zistíme, že prvým šiestim priečkam kraľujú plug-in hybridy. Čisto elektrické autá nájdeme na siedmom mieste, kde sídli Kia e-Niro, a potom na desiatom mieste, kam pripadol model Renault Zoe. Až posledných desať miest si čisto elektrické autá a plug-in hybridy rozdelili rovným dielom.

Poukazuje to na skutočnosť, že plug-iny hybridy sú vo Švédsku jednoducho obľúbenejšie, a teda aj predávanejšie. Prvé miesto tabuľky obsadila druhá generácia Volkswagen Passat GTE so 652 registráciami nových vozidiel. Naopak posledné, BMW i3 so 73 prihlásenými čerstvo prihlásenými vozidlami.

Zverejnená tabuľka portálu EV Sales Blog ukazuje bližší pohľad na 20 najpredávanejších modelov. Nakoľko tie spolu tvorili až 86 % zo všetkých registrovaných vozidiel v kategórii elektrických áut.

Náš tip
Kia za rok 2019 v Európe predala 13 132 čistých elektromobilov
10. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+