MojElektromobil

Elektrickú Kiu Niro sme už síce mohli vidieť, no nebol to model určený pre európsky trh. Predstavená bola už tento rok v júni. Automobilka sa samozrejme o schopnostiach svojho elektromobilu stihla už viackrát pochváliť. Zaujímavý je hlavne dojazd. Podľa novej a uznávanej testovacej metodiky WLTP totižto zvládne prejsť na jedno nabitie až 485 kilometrov. To je naozaj veľmi dobrá hodnota.

Dve varianty

V Európe sa bude model predávať pod označením e-Niro a Kia už zverejnila aj podrobnejšie informácie o európskej verzii tohto elektromobilu. Kia e-Niro bude ponúkaná v dvoch variantoch s rôznymi špecifikáciami. Výkonnejší variant dosahuje výkon 204 koní a točivý moment 395  Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne v tomto prípade za 7,8 sekundy. Kapacita batérie je v prípade tejto verzie 64 kWh. S rýchlonabíjačkou dokážete batériu nabiť z 0 na 80 % za 54 minút.

Slabší model ponúkne výkon presne 100 kW (136 koní) a jeho točivý moment je taktiež 395 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h mu bude trvať 9,8 sekundy. Kapacita batérie je v toto prípade taktiež nižšia, ponúkne 39,2 kWh. Dojazd tohto variantu je na úrovni 312 kilometrov.

Cena ešte nie je známa

Kia e-Niro ponúkne samozrejme aj pokročilé technologické vychytávky. Nebude chýbať ani systém rekuperácie energie pri brzdení či systém prediktívneho hospodárenia s energiou. Kia bude k modelu dodávať aj štandardnú záruku, ktorá bude 7 rokov, s obmedzením do 150 tisíc najazdených kilometrov. Premiéra európskej verzie prebehne na parížskom autosalóne, vtedy sa dozvieme aj ceny tohto zaujímavého elektromobilu.

Náš tip
POZRITE SA, AKO VYZERÁ INTERIÉR NOVÉHO MODELU KIA NIRO EV | VIDEO

Zdroj: autorevue.cz

20. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+