MojElektromobil
eAutoportal 29. septembra 2017

Automobilka Porsche predviedla nórskym dealerom značky najnovší prototyp pripravovaného elektromobilu Porsche Mission E. Stalo sa tak za „zatvorenými dverami“. Avšak na naše šťastie došlo k úniku nielen fotografií, ale aj zaujímavých informácií.  

Asi nikoho neprekvapí, že Porsche ukázalo najaktuálnejšiu verziu prototypu Mission E práve v „Mekke“ svetovej elektromobility, v Nórsku. Veď Nórsko je napríklad jediným trhom, kde je možné zarezervovať pripravované elektromobily ďalších nemeckých prémiových značiek, ako Audi e-Tron Quattro či Mercedes-Benz EQC.

Náš tip
Elektromobil Porsche Mission E dostal cenovku. Je podobná Tesle Model S 100D

5 miest a 3 kapacity batérie

Okrem detailných fotografií sa k nám z Nórska dostali zaujímavé, aj keď neoficiálne informácie ohľadom Porsche Mission E. Napriek tomu, že podľa oficiálnych vyjadrení zástupcov Porsche je prototyp verným predobrazom produkčnej verzie, do výroby by sa nemali dostať protichodne sa otvárajúce dvere. Tešiť sa vraj ale môžeme na 5-miestne vozidlo (prototyp je 4-miestny). Porsche Mission E má byť dostupné až s troma rôznymi kapacitami batérie. Presné hodnoty však nepoznáme.

Náš tip
Porsche: „O 6 rokov bude každé naše druhé vyrobené vozidlo elektromobil“

Oficiálne sa hovorí o dojazde 500 km, pravdepodobne podľa „optimistického“ cyklu NEDC. CEO automobilky Porsche nedávno naznačil cenu vozidla, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni základnej verzie modelu Panamera, čo je cca 93 000 €. V tomto kontexte však môžeme predpokladať, že 500 km dojazd bude dostupný v rámci najvyššej verzie modelu Mission E. Za 93 000 € by sme tak mohli dostať základný model s podstatne nižším dojazdom, v kontexte čoho sa už táto cenovka nezdá až takou prijateľnou. Nuž ale nepredbiehajme. Na oficiálne informácie si budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. septembra 2017
Fotománia

+