MojElektromobil
eAutoportal 20. septembra 2017

Elektrický Mercedes-Benz EQC, ktorý bude akosi modernou obdobou súčasného stredne veľkého SUV GLC, je už možné zarezervovať. Ako prvé sa dočkalo Nórsko, kde je o elektromobil veľký záujem.

Asi nikoho neprekvapí, že prvým trhom, kde je možné rezervovať prvé elektrické SUV z rodiny Mercedes-Benz EQ, je ten nórsky. Veď túto škandinávsku krajinu môžeme považovať vďaka tamojším predajom elektrických vozidiel za „Mekku“ elektromobility. Len minulý mesiac bolo až 40 % nových registrovaných automobilov na tamojšom trhu elektrických alebo plug-in hybridných. Na takéto čísla sa „nechytá“ žiadna iná krajina.

Vďaka podobným dlhodobým predajom sa stalo Nórsko prvým európskym trhom, kde sa začali dodávať elektromobily Tesla Model X či Opel Ampera-e. Taktiež je úplne prvým trhom, kde je možné rezervovať pripravované elektrické SUV Audi E-Tron Quattro. No a rovnako tak je tomu aj v prípade modelu Mercedes-Benz EQC. Ten je možné rezervovať za 20 019 nórskych korún (cca 2 140 €). Táto netypická cenovka s najväčšou pravdepodobnosťou odkazuje na rok 2019, kedy sa začnú realizovať dodávky vozidla.

Náš tip
TEST | Mercedes-Benz GLC 350 e 4MATIC: Definícia všestrannosti

mercedes-benz eqc rezervacia

2 000 rezervácií za pár dní

Od minulého štvrtka, kedy bol spustený rezervačný systém, zaregistrovala automobilka približne 2 000 rezervácií. Kvôli veľkému zájmu obmedzila rezervácie na jedno vozidlo na osobu.

Koncept Mercedes-Benz EQ, z ktorého bude EQC vychádzať, bol vybavený 70 kWh batériou, ktorá mu zabezpečovala dojazd 500 km (NEDC). Taktiež disponoval dvoma elektromotormi s celkovým výkonom 300 kW, ktoré sa starajú o pohon všetkých kolies, a vďaka ktorým zrýchli z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd.

Mercedes-Benz EQC je možné rezervovať v Nórsku prostredníctvom oficiálnej nórskej stránky automobilky Mercedes-Benz.

Zdroj: insideevs.com

20. septembra 2017
Fotománia

+