MojElektromobil

Nová Tesla Model S má aj tretí rad sedadiel. Ukazujú to zábery z fabriky vo Fremonte, ide tak o 7-miestny sedan.

Faceliftovaná Tesla Model S a Model X boli predstavené začiatkom tohto roka. Na exteriéri sa toho veľa nezmenilo, bol však prekopaný interiér a výrazné vylepšenia dostala aj pohonná sústava.

Začiatkom marca Elon Musk potvrdil že fabrika vo Fremonte, kde sa exkluzívne Model S/X vyrábajú, je už takmer pripravená na sériovú výrobu. V areáli fabriky však už bolo vidieť nové elektromobily. Nový Model S sme už mali šancu vidieť aj so zrezaným yoke volantom.

Tretí rad sedadiel Tesla Model S - stará verzia sedanu so sedačkami orientovanými dozadu (Foto: CNN)
Tesla Model S – stará 7-miestna konfigurácia sedanu so sedačkami orientovanými dozadu (Foto: CNN)

Tretí rad sedadiel

Zaujímavosťou dronových záberov je, že v novom Modeli S je vidieť aj dve sedadlá pre pasažierov v priestore kufra. Ide teda o tretí rad sedadiel a sedan bude sedemmiestny. Takúto konfiguráciu avizoval aj Elon Musk. Tvrdil, že to budú dve sedadlá pre dospelých ľudí. Napokon má nová Tesla Model S aj širšiu zadnú časť karosérie.

Tretí rad sedadiel už raz Tesla Model S mala. Bol k dispozícii už v počiatkoch jeho výroby v roku 2012. Tu však boli dve malé sedadlá pre deti otočené smerom vzad. Výroba tejto verzie bola neskôr zrušená. Napriek tomu ich vychvaľovala Tesla, aj experti. Išlo údajne o najbezpečnejšie miesto na sedenie vo vozidle.

Aktuálne sa v 7-miestnej konfigurácii predáva SUV Tesla Model X a tiež menšíe SUV Model Y. V tomto vozidle je však priestor skôr pre deti, ako pre dospelých ľudí.

Sedan je po nedávnom facelifte v ponuke v troch výkonnostných verziách. Najvýkonnejšia je verzia Plaid Plus – s výkonom nad tisíc konských síl a dojazdom až 840 km (WLTP). Bohužiaľ sme sa pred pár dňami dozvedeli, že príchod tejto verzie na trh sa posunul z konca roka 2021 na polovicu roka 2022.

Dôvodov pre tento posun môe byť viacero. Jednou z teórií je, že Tesla ešte nemá dostatočne vyvinuté batérie, aby poskytli uvedený dojazd. Iné dohady hovoria o tom, že Tesla sa viac zameriava na čo najrýchlejší štart výroby pickupu Cybertruck a kamióna Tesla Semi. Napokon Tesla presunula “na druhú koľaj” aj nový Tesla Roadster.

Čo poviete na 7-miestny Model S? Môže to byť pohodlné a dosť praktické vozdilo? Nechajme sa prekvapiť.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+