MojElektromobil

Aktualizácia 28.februára 2021

Nová Tesla Model S bola predstavená pred pár týždňami a fanúšikom vyrazila dych. Na webe Tesly sa objavil zrezaný „yoke“ volant pripomínajúci kokpit lietadla alebo monoposty Formuly 1. Prvé zábery faceliftovaného Modelu S sa objavili v predajni Tesly v štáte Ohio, no vozidlo nemalo yoke volant.

Tentokrát sú k dispozícii prvé reálne a detailné zábery yoke volantu zachytené v meste Redwood City v Kalifornii. Zverejnil ich fanúšik s účtom The Kilowatts na Instagrame. Vyzerajú lepšie, ako na vizualizáciách na webstránke, avšak musíme si počkať na testy s ovládateľnosťou tohto volantu.

Tesla už evidentne vyriešila tento dizajn volantu aj s americkou agentúrou pre cestnú bezpečnosť NHTSA. Tá po predstavení tvrdila, že bude musieť s automobilkou dizajn yoke volantu prerokovať.

Na niekotrých fotografiách je stále vidieť nezapojené zväzky káblov. Môže teda ísť o vozidlo určené na interné testovanie Tesly. Je vidieť aj detail spodnej strany yoke volantu, ktorá vyzerá inak ako na webe. Ďalší nový detail je väčšia kamera nad blatníkom predného kolesa, ktorá je väčšia ako v dosluhujúcej verzii. Môže potenciálne slúžiť na sledovanie mŕtveho uhla, alebo na funkciu 360° zobrazenia vozidla na centrálnom displeji.


Pôvodný článok 18 februára 2021

Nová Tesla Model S bola zachytená v predajni v USA. Nemá futuristický yoke volant, bude však možnosťou vo výbave.

Nová Tesla Model S

Kompletne redizajnovaný interiér prekvapil všetkých fanúšikov. Nezostal tu kameň na kameni a fanúšikovia odhadujú aj zvýšenie predajov vlajkových lodí Tesla Model S/X. Najvýraznejšou a šokujúcou zmenou bol zrezaný “yoke” volant. Pripomína volanty v monopostoch Formuly 1.

Najnovšie fotografie ukazujú, že nový Model S zostal verný klasickému okrúhlemu tvaru. Na Reddite sa objavili zábery nového Modelu S z parkoviska predajne v meste Toledo v americkom štáte Ohio. Podľa webu Teslarati ide o testovacie vozidlo.

Zamestnanec tejto predajne potvrdil, že zrezaný yoke volant bude ako možnosť vo výbave elektromobilu, no automobilka zatiaľ nevie, či ho môže použiť. Tento tvar nie je ilegálny, avšak Tesla musí jeho tvar prebrať s agentúrou pre cestnú bezpečnosť NHTSA. Tá sama nevie, či yoke volant spĺňa federálne bezpečnostné regulácie.

Špeciálne testovanie a crash testy

Model S z predajne v Ohiu zrejme prechádza špeciálnym testovaním. V interiéri je vidieť odpojené zväzky káblov a množstvo nálepiek s nápismi. Je možné, že Tesla vozidlo poslala na špeciálne testovanie crash testov v tomto štáte.

V Ohiu (v kampuse unniverzity Ohio State University) sa nachádza nezávislé pokročilé testovacie centrum – Smart Mobility Advanced Research Test Center – ktoré vykonáva rôzne situácie nárazov a zbiera o nich dáta pre automobilky. Tesla tu už v roku 2017 (krátko pred uvedením na trh) poslala 100 kusov vozidiel Model 3.

Nová Tesla Model S - zrezaný yoke volant
Nová Tesla Model S – zrezaný yoke volant

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+