MojElektromobil

Kategória SUV v ostatných rokoch začala jasne dominovať. Platí to aj na Slovensku, kde v roku 2023 podiel predaja vozidiel s karosériou SUV dosiahol až 52,09 %. Tento trend je možné pozorovať aj v segmente čisto elektrických modelov.

Veľmi zanedbávaným typom karosérie sa pri batériových elektromobiloch stalo kombi. Postupne sa pozornosť začína upierať aj týmto smerom. Prvé elektrické kombi na slovenský trh dorazilo vo forme MG5 ELECTRIC a svoje prvé elektrické kombi, model ID.7 Tourer, má už aj Volkswagen. Už čoskoro by mal pribudnúť ešte jeden model elektrického kombi.

MG4 sa zmení sa na kombi

Portál Autocar informuje, že značka MG sa pripravuje na obohatenie ponuky modelu MG4. Zo súčasnej generácie elektrického hatchbacku sa má stať kombík, ktorý podľa plánov dokonca nahradí model MG5. Ten totiž vychádza ešte zo základu Roewe i5 so spaľovacím motorom ešte z roku 2017, a aj preto ho značka už považuje za zastaraný.

Naproti tomu model MG4 vyrástol na podvozkovej platforme pre elektromobily, čo sa odráža na jeho vlastnostiach. Riešením tejto situácie bude uvedenie modelu MG4 s karosériou kombi. Novinka sa podľa dostupných informácií na trh dostane ešte v priebehu roka 2024.

Napriek tomu, že v princípe pôjde o MG4 s novou karosériou, zatiaľ nie je celkom jasné pod akým označením sa bude predávať. O chystanej novinke sa hovorí aj ako o “novej 5ke”, preto je pravdepodobné, že do predaja dorazí jednoducho ako nová generácia MG5.

Nové plne elektrické MG s cenou okolo 20 000 €

MG má mať okrem toho v zásobe ešte jeden model. Tentokrát ide o cenovo dostupný batériový elektromobil. Podobnosti sú zatiaľ strohé. Portál píše, že pôjde o malé elektrické auto s cenou okolo 20 000 €. Predaj je naplánovaný na rok 2025, a ako potenciálne meno sa spomína MG2.

David Allison, šéf oddelenia produktov a plánovania MG na ženevskom autosalóne povedal, že značka vidí veľkú príležitosť v uvedení “4-metrového elektromobilu s cenou okolo 20 000 €”. Keď sa k tomu pridá prijateľný dojazd, tak pôjde o cenový trhák. Toto vyjadrenie aspoň približuje, že pripravovaný model “MG2” by nemusel byť len malým mestským elektromobilom.

Chystá sa viacero cenovo dostupných modelov

Nový model pripravuje aj značka Hyundai, ktorá spomína kompaktný elektromobil s cenou na úrovni 22 000 €. Nemenej zaujímavý model predstavila značka Renault. Základná cena nového Renaultu 5 E-Tech electric sa bude pohybovať približne na úrovni 25 000 eur, čo je porovnateľná suma s hybridmi v segmente B (malé autá). Nový elektromobil sa má začať predávať v lete roku 2024.

Na európsky trh plánujú zaútočiť aj elektromobily čínskych značiek, ktoré dokážu lákať práve atraktívnou predajnou cenou. Príkladom je elektromobil pre masy BYD Seagull s cenou približne 18 600 eur.

Náš tip
Elektromobil so zľavou až 52 000 eur? Porovnali sme ponuku skladových vozidiel viacerých výrobcov
6. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+