MojElektromobil

S investíciami do posilnenia výroby elektromobilov sa tento rok akoby roztrhlo vrece. Najnovšie sa tento krok rozhodla podniknúť japonská automobilka Nissan. Investíciu v objeme 500 miliónov dolárov bude smerovať do amerického výrobného závodu v štáte Mississippi. Na tému upozornil Electrek.

Nebude to len tak. Vyhradené peniaze budú využité na potrebné úpravy a zavedenie technológií spojených s výrobou dvoch nových plne elektrických modelov. Nissan chce podľa dostupných informácií zaujať pozíciu významného hráča na americkom elektromobilovom trhu. Svoj výrobný závod preto plánuje posunúť do pozície hlavného centra pre americkú výrobu elektromobilov. 

Elektrický pickup?

V súvislosti s ohlásenou investíciou ale bližšie nespomína, ktoré dva modely chce dostať do výroby. Výrobný závod v Mississippi venuje primárne výrobe pickupov Frontier, TITAN a TITAN XD, čo vyvolalo vlnu špekulácií, že Nissan chce pristúpiť k elektrifikácii tejto oblasti. Nateraz ale ide o čisté špekulácie.

Automobilka uviedla, že ide o prvú zo série nových investícií, prostredníctvom ktorých chce poháňať revolúciu elektrických vozidiel v Spojených štátoch. Vyzerá to tak, že o plánoch Nissanu v segmente elektromobilov ešte budeme počuť. Výroba dvojice nešpecifikovaných elektromobilov má začať v roku 2025.

Významné investície

Pripomeňme si, že významné investície do elektromobilov v ostatných týždňoch oznámili aj automobilky Volvo, Ford či General Motors. V našich končinách zase zarezonovala téma takmer miliardovej investície do vodíkových technológií. Veľkú investíciu v rámci Európy ohlásila aj spoločnosť GreenWay, ktorá chce posilniť svoje služby a sieť nabíjacích staníc.

Náš tip
Tesla ako herná konzola: Musk avizuje podporu pre hernú službu Steam
23. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+