MojElektromobil

Do kontrolnej štruktúry prevádzkovateľa nabíjacej siete GreenWay vstupuje dvojica nových investorov Helios Energy Investments a Generation Capital. Týmto spôsobom získava dodatočné finančné prostriedky v celkovom objeme 85 miliónov €, ktoré budú využité na rast a expanziu siete. Na investícii sa podieľajú tiež existujúci akcionári janom, a.s. a Neulogy Ventures.

GreenWay v tejto súvislosti hovorí o najväčšej známej investícii a prvej investícii medzinárodného infraštruktúrneho fondu do infraštruktúry nabíjania elektromobilov v strednej a východnej Európe. Spoločnosť ďalej uvádza, že investícia prichádza v čase, ktorý praje prechodu na elektromobily.

V roku 2021 zo všetkých predaných nových automobilov v Európe bola 1/5 elektrifikovaných (BEV alebo hybridy) , čo predstavuje približne 2 milióny vozidiel v porovnaní s 1,3 miliónmi v roku 2020. V regióne CEE s viac ako 100 miliónov obyvateľov preto vidí obrovský potenciál.

Značnú časť získaných finančných prostriedkov plánuje využiť na ďalší rozvoj tímu a rozšírenia nabíjacej siete. Konkrétne spomína zlepšovanie IT a technických schopností, ktoré aktuálne vníma, spolu s budovaním infraštruktúry, ako kľúčovú časť celkovej stratégie. Tím pozostávajúci z viac ako 100 zamestnancov plánuje rozšíriť na 150 ľudí.

Cieľom, je okrem rozvoja nabíjacej siete, zlepšovanie služby zákazníkov a užívateľov nabíjacej siete. GreenWay má v súčasnosti 447 nabíjacích staníc s 1 400 prípojkami a priemernou dostupnosťou nabíjania 98,5%.

Prevádzkovateľ nabíjacej siete sa pre blízku budúcnosť plánuje zamerať aj na užšiu spoluprácu s organizáciami, ktoré majú v úmysle vstúpiť do sveta elektromobility a potrebujú komplexnú podporu v tomto smere.

Náš tip
GreenWay opäť mení cenník. Bude prehľadnejší, ale drahší
22. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+