MojElektromobil

Po úspechu s modelom Ioniq 5 Hyundai  upriamuje pozornosť na elektromobily. Môžeme sa tešiť na nové elektromobily spoločne aj s novou platformou, ktoré budú predstavené v najbližšej dobe. Bližšie informácie nám prináša portál INSIDEEVs.

Elektrifikácia v podaní Hyundai bude agresívnejšia než sme čakali

Vo svojom nedávnom príhovore sa generálny riaditeľ Hyundai Motor CO. Jaehoon Chang vyjadril, že značky Hyundai a Genesis sa budú zameriavať primárne na vývoj a napredovanie v oblasti elektromobilov. Môžeme predpokladať, že podobným smerom sa bude uberať aj značka KIA, ktorá v súčasnosti tvorí samostatnú súčasť Hyundai Motor Group. V Hyundai sa aktuálne rieši niekoľko tém, medzi ktoré patria kontrola kvality, štýl a rozšírenie aktuálnej zostavy crossoverov. V plánoch spoločnosti nechýbajú ani agresívne investície vynakladané na napredovania v oblasti plne elektrických elektromobilov.

Faktom ostáva, že Hyundai sa v priebehu posledných rokov vypracoval na popredného výrobcu. Jeho modely zaujmú nielen svojim dizajnom, ale aj použitými technológiami.

Noviniek bude hneď niekoľko, Hyundai upriami pozornosť na elektromobily

Skutočnosť že Hyundai upriamuje pozornosť na elektromobily vnímame aj v plánoch automobilky. Automobilka chce do roku 2030 uviesť na trh 13 elektromobilov, do ktorých sa započítava už uvedený Ioniq 5. Pripravujú sa aj veľké trojradové SUV Hyundai Ioniq 6 a Hyundai Ioniq 7.

Tieto tri modely sa budú zakladať na platforme E-GMP. Hyundai plánuje aj uvedenie úplne novej špecializovanej platformy elektromobilov, ktorá už bola naznačená, no oficiálne oznámenie ešte chýba. Vo svete však kolujú fámy o tom, že by malo ísť o platformu pre malé elektromobily.

Nový Hyundai Ioniq 7 je skutočne luxusným SUV Foto: Hyundai

Plány Hyundai sú skutočne ambiciózne

Musíme uznať, že Hyundai si trúfa. Svedčia o tom aj jeho predajné plány. Cieľom Hyundai/ Genesis v oblasti elektromobilov je predať 220 000 elektromobilov v priebehu roka 2022. V tomto prípade by šlo o relatívne veľký skok oproti 140 000 očakávaným predajom v roku 2021 a 90 000 predajom v roku 2020.

Na úrovni Hyundai Motor Group je plán do roku 2026 dosiahnuť predaj 1,7 milióna elektromobilov ročne v rámci skupiny. Tento ambiciózny plán je podporovaný značnými investíciami v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, a to vrátane výroby elektromobilov v Spojených štátoch amerických.

Zaujímavosťou je, že Hyundai je jedným z mála výrobcov, ktorý v podstate zastaví investície do vývoja spaľovacích motorov s cieľom minimalizovať náklady. Genesis má v pláne uviesť elektromobil v priebehu roka 2025. V jeho prípade sa má do roku 2030 vytvoriť priestor pre celkovo osem plne elektrických modelov.

 

25. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+